V úterý 3. května 2016 proběhl v italské restauraci La Rosa Nera, v pražské pasáži Černá růže, křest knihy Pozor, sůl. Knihu autorské trojice Josef Jonáš, Miroslav Légl a Jiří Kuchař vydalo nakladatelství Eminent.

Tato kniha je určena lidem, kteří si uvědomují, že konzumují soli příliš mnoho a chtějí s tím něco udělat – na měsíc, na rok, nejlépe na celý život. V každém případě je určena pro odsolení organismu, který potřebuje každý, kdo se stravuje podle společensky zaběhaných principů.
citace z knihy

Kmotry knihy byli herečka, moderátorka a budoucí dvojnásobná maminka Laďka Něrgešová a herec s příznačným příjmením Michal Slaný. Čestným hostem setkání byl prof. MUDr. Jan Janda, CSc., čelný představitel mezinárodní Světové zdravotní organizace proti soli (World Action On Salt and Health – WASH).

Přinášíme krátkou reportáž z této akce
Úvodního slova se ujal Jiří Kuchař, který poté předal slovo kmotrům. Zatímco budoucí maminka Laďka Něrgešová řekla, že nesolí vůbec, Michal Slaný přiznal, že solí hodně, ale že si právě uvědomil, jak svému tělu škodí (zřejmě ho v dětství ovlivnila pohádka Sůl nad zlato :-).

U mikrofonu Michal Slaný

Poté se ujal slova Ing. Miroslav Légl, jeden ze spoluautorů knihy a (nejen) Michalovi vysvětlil škodlivé účinky nadměrného solení.

Hovoří plk. Ing. Miroslav Légl

Jeho slova potvrdil i MUDr. Josef Jonáš, který se stejně jako další lékaři setkává ve svojí praxi s nadměrnou konzumací soli denně. Proto ví, že stojí za většinou nemocí.
Zapomeňte na sůl, naučte se dochucovat kořením a čerstvými bylinkami… Získáte zdraví, vaše tělo se zbaví přebytečné vody, zmizí otoky na dolních končetinách, ale i v obličeji, vaše břicho splaskne…
úryvek z knihy


MUDr. Josef Jonáš

Velmi poutavá byla přednáška pana profesora Jandy. I když přiznal, že Sůl nad zlato je pěkná pohádka, následující statistika čísel v konzumaci soli, kterou zmínil, byla doslova horor.

prof. MUDr. Jan Janda, CSc.

prof. MUDr. Jan Janda, MUDr. Josef Jonáš a Jiří Kuchař

Příprava na křest knihy. Pan doktor Jonáš jako by se ptal: Já dostanu taky? 🙂
No, samozřejmě, pane doktore!


Křest knihy. Laďka Něrgešová má strach, aby se sůl se v kombinaci se šampaňským nerozpustila (tedy kniha o soli 🙂


Na společné fotografii MUDr. Josef Jonáš s manželkou Evou a kmotra knihy Laďka Něrgešová s manželem Jaroslavem Pleslem, šéfredaktorem MF DNES


Křtu knihy se zúčastnila také asistentka MUDr. Jonáše Denisa Pitnerová, na fotografii s paní Evou Jonášovou a synem pana doktora Jonáše, Andreasem.


A ještě jedna milá fotografie. MUDr. Josef Jonáš, spoluautor knihy, byl z průběhu křtu očividně spokojen.

Knihu Pozor, sůl koupíte ve vybraných knihkupectvích a také prostřednictvím e-shopu eminent.cz
Bezesporu jde o titul, který by měl mít doma každý, komu záleží na svém zdraví!


www.eminent.cz

Text a foto: Saša Stušková

CategoryZajímavosti

© 2016 MUDr. Josef Jonáš - poradna celostní medicíny

Vytvořil IMCerny.com