Dotazy ohledně zdraví můžete posílat i nadále. MUDr. Josef Jonáš vám odpoví. Uvedené preparáty nenahrazují klasickou medicínu a léky s ní související.

Dotaz: 
Dobrý deň, pán doktor,
chcel by som Vás poprosiť o radu. Už približne štyri roky mám problém s mykózou, ktorá postihuje dva prsty na nechtoch pravej ruky a veľkých palcoch oboch nôh. Taktiež mám mykózu medzi nohami a mieškom z oboch strán a na pohlavnom úde (začervenanie a zapálená predkožka). Ďaľším problémom je i lekárkou definovaná seboroická dermatitída vo vlasoch. Všetky tieto kožné problémy sa mi začali postupne objavovať od r. 2013 a doteraz sa mi ich nepodarilo ani s pomocou lekárov odstrániť. Podstúpil som rôzne vyšetrenia (kožné, urologické, alergologické), kde mi problém len na určitý čas utlmili, no po čase sa mi opäť vrátil. Som už z toho zúfalý, lebo mi hrozí i obriezka, ktorej by som sa radšej vyhol.
Podľa posledných vyšetrení mi diagnostikovali oslabenú imunitu a doktorka mi predpísala lieky Isoprinosine na tri mesiace a od februára 2018 mám užívať Candivac priamo na vyliečenie daných mykóz. Zároveň mi odporučili obmedziť jedlá obsahujúce cukor.
Neviem, z akého dôvodu sa mi tieto mykózy zrazu začali objavovať, nakoľko som s tým nikdy nemal problém i keď som jedol viac sladkého.
Prosím, poraďte mi, či mám v liečbe pokračovať, či to má nejaký zmysel…Ak nie, poraďte mi, ako sa mykóz navždy zbaviť.
Vopreď Vám ďakujem za ochotu.
S pozdravom Ing. Miroslav B.

Odpověď: 
Mykózy jsou důsledek špatně zpracovaného cukru. Za mykózy tak může slinivka břišní, neprodukuje enzymy pro trávení cukrů. Více bohužel nelze prostřednictvím e-mailu poradit. Pijte čaj lapacho a jezte česnek nebo alespoň česnekové kapsle. Případně doporučuji navštívit odborného poradce v blízkosti vašeho bydliště. Přehled akreditovaných center v SR naleznete zde: http://www.joalis.sk
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore,
můj chlapec (10 let) před necelým měsícem onemocněl „cukrovkou I.typu “ , co doporučíte pro správny běh onemocnění?
Děkuji. S pozdravem Jana

Odpověď:
Bohužel, cukrovku I. typu neumím léčit ani významným způsobem ovlivnit.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na možné příčiny otékání kloubů po těle. Docházím do revmatologického ústavu, kde mi léčí revmatologii. Má nemoc je auto-imunní, napadající různé klouby, někdy postupně, někdy současně. Lékaři se snaží utišit otoky léky, které mě ale v poslední době i přes léky velmi trápí a bolest je někdy nesnesitelná. Ráda bych zkusila jinou cestu léčby a zejména hledání příčiny. V současné době se řeší pouze důsledek a akutní bolest. Je mi 42 a dříve jsem aktivně sportovala a tančila.
Vím, že nové pacienty v této chvíli nepřibíráte, ale třeba mi dokážete pomoci radou nebo odkazem na jiného lékaře, na kterého bych se mohla obrátit.
Předem děkuji za váš čas.
S pozdravem Eva Ch.

Odpověď:
Revmatickou artritis medicína dobře léčí biologickou léčbou. Bohužel je drahá, tak ji každému nenabízí. Myslím, že byste se měla soustředit na její získání. Přírodní léčba je dlouhodobá, nesnadná a pro pacienta drahá.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, chci se zeptat, můžete poskytnout, poradit něco, co by nějak pomohlo při pokročilé rakovině prostaty, která se začala léčit hormonální léčbou u pacienta, kterému je 76 let? Děkuji za odpověď.

Odpověď: 
Léčit rakovinu prostřednictvím e-mailu neumím. Tam jsem dosud nedospěl.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore. Asi před 12 lety mě začalo pobolívat na levé straně pod žebry. Bolest není nijak výrazná. Začal jsem mít podezření na slinivku a tak jsem úplně přestal pít alkohol. I když v minulosti jsem stejně pil jen příležitostně. Zašel jsem si do nemocnice, kde mě provedli sono a odběr krve s negativním výsledkem. Nic na to neužívám. Někdy se to třeba neozve 3 měsíce a potom to začne několik týdnů pobolívat. Mám vypozorováno, že to reaguje na stres, který neumím odbourat.
Děkuji za radu, popřípadě jaké preparáty bych si měl objednat.
S pozdravem Milan

Odpověď:
Bolest na levé straně břicha je typická pro ohyby tlustého střeva. Doporučuji čaj z dubové kúry (i když je pro zevní použití), dále přípravky Activ-Col, ColiDren a Streson.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, prosím, co byste mi doporučil na mycoplasma pneumonie, pozitivní hodnoty IGG a Iga, reinfekce, zjištěno před 14 dny, přeléčeno Antb klacid 500 mg, ale bez úlevy, pocitu zlepšení, neustále zvýšené teploty od 37 – 37,4 C a velká únava, tlak v plicích a trochu vykašláváním. Problémy cca 4 – 5 let, ale dřív zvýšené teploty cca 1 měsíc 1-2 do roka, nyní už neustále zvýšené teploty od května až do nynějška. Fyzicky už téměř nic nezvládám.
Předem děkuji za odpověď. Věra

Odpověď:
Vaše potíže určitě pochází z dýchacího ústrojí. Obvykle se tam nachází více druhů mikroorganismů. Mikrobiologická vyšetření nejsou zcela přesvědčivá a antibiotický zázrak je již minulostí. Mycoplazma patří mezi molicutes. Můžeme zkusit přípravky Biosalz a Mollicut.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den pane doktore, již třetím rokem bojuji s boreliózou, přičemž poslední rok ji mám dle krevních testů stále pozitivní. Mohu Vás poprosit o radu, jak se boreliózy zbavit nadobro? Ráda bych v brzké době otěhotněla, což bohužel není zcela v souladu s nemocí…
Moc děkuji! Lenka

Odpověď: 
Chronická borelióza je detoxikací léčitelná. Její složitost spočívá v tom, že postihuje nejrůznější tkáně v organismu a léčba je určována faktem, která tkáň je napadená. V krvi jsou pak protilátky proti borelii, nikoliv borelie jako taková. Mohu se pokusit zasáhnout proti borelii obecně. Byly by to čtyři preparáty. Napište mi adresu.

Dotaz:
Dobrý den pane doktore, prosím Vás o radu, moje maminka (76 let) má neustálý třes v celém těle. Trvá to již několik let, poslední dobou se to velmi zhoršilo. Začalo to mírným třesem v chodidlech, cítila jej když stála, nyní maminku obtěžuje třes neustále, i když leží. Chůze a stabilita se jí také zhoršila.
Předem děkuji za Vaši odpověď, Hana P.

Odpověď: 
Nevím, zda jste maminku nechala vyšetřit na Parkinsonovu chorobu. Ta se léčí farmaky. Třes je nervové onemocnění, na které bohužel přírodní léčbu neznáme.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den pane doktore, prosím o radu : mám obrnu lícního nervu serologicky pozitivní boreliozu potvrzenou western blot. IGG i IGM pozitivní. Likvor pozitivní jen na IGG. Perorálně 3 týdny Doxybene 100mg po 12 hod. Našel jsem si v otázkách a odp. Vámi doporučenou sestavu na boreliozu, ale mám jeden dotaz. Ve Vaší knize Praktická detoxikace je zmíněn preparát Nervendren (str. 230 periferní nervy a ložiska ) ale v nabídce ECC není. Je něčím nahraditelný? Rád bych řešil obrnu lícního nervu od začátku cíleněji.
Děkuji Vám, Michal R.

Odpověď: 
Možná, že máte na mysli NeuroDren. Od doby vydání knihy se naše možnosti léčby boreliózy posunuly. Tehdy popsaná léčba je méně účinná na rozdíl od našich současných možností.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, trpím obsedantně-kompulzivní poruchou, zároveň mám autoimunní poruchu a prodělala jsem boreliózu. Může být OCD způsobená autoimunitou? Revmatolog mi řekl, že je možné, že mi imunitní buňky útočí na mozek, ale nejde s tím nic dělat. Pomohl by mi Váš přípravek Autoimun?
Předem děkuji za odpověď. Sára

Odpověď:
Autoimun Vám asi nepomůže. Borelióza způsobuje autoimunitu, působí i na centra v mozku, která jsou odpovědná za OCD. Doporučuji Vám obrátit se na specializovaného detoxikačního poradce v blízkosti vašeho bydliště. Přehled center naleznete na: https://joalis.cz/cs/specialist
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, stále se mi opakuje zánět divertiklů. Již nechci stále užívat antibiotika,protože mám pak problém i se žaludkem.
Děkuji za odpověď, Alena

Odpověď:
Divertikly jsou známkou zánětu střeva. Doporučuji Vám opakovaně (2x ročně)užívat přípravky Activ-Col, Activ-Acid a Spirobor. K dostání i prostřednictvím e-shopu Joalis.cz
MUDr. Josef Jonáš

 

Dotaz: 
Vážený pane doktore, píši Vám, s prosbou o doporučení – zaslání – předání kapek pro detox těla. Má dcera (5 let) dnes dobrala antibiotika – penicilin. Byla ji z krve prokázaná Borelioza, údajně v rané fázi. – po vytvoření fleku na obličeji… Tyto antibiotika byly první v jejím životě. Dcera nar. 4.11.2012, váha 17,5kg, výška 110cm –
Ráda bych její tělo dostala rychle zpět do formy celkově. Nastává čas bacilů. Navštěvuje baletní školu. Mnohokrát děkuji za Vaši pomoc.
S přátelským pozdravem
Mirjam

Odpověď:
Napište mi Vaši adresu. Pošlu Vám pro dítě příslušné přípravky.

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Při chůzi často slyším chroupání v kolenou. Kolena mě přitom nebolí. Také se mi stává, že mi chroupe v obou pantech – při otevírání a zavírání pusy. Jako by mi přeskakovaly panty. Dokonce se mi už párkrát stalo, že jsem se ráno skoro nemohla ani najíst. Když jdu pěšky větší vzdálenost, tak druhý den ráno, když vstanu z postele, tak mne pobolívají paty – mám pocit jako bych měla zkrácené „šlachy“ na zadní straně nohy – od paty do výšky kotníku. (Před pár měsíci mne bolela po delší chůzi, stání přímo pata při došlapu. Hlavně naboso, v pantoflích to bolelo o něco méně.) Omezila jsem proto různé výlety, vycházky… Mrzí mne to, hlavně kvůli dětem a navíc nejsem tak stará, abych chtěla a musela sedět jen doma. Zajímalo by mne, co je příčinou těchto stavů. Co mi je. Může být příčinou zvýšená kyselina močová? Jaké preparáty bych měla užívat?
Děkuji za odpověď, Zdena

Odpověď: 
Tyto zvuky v kloubech způsobují šlachy a bývá to příznak boreliozy. Také vaše bolavá pata tomu nasvědčuje. To však nevylučuje kyselinu močovou a další metabolity vznikající při trávení masa. Doporučuji Vám přípravky Jaolis Biosalz, Joalis Spirobor a koupele v jedlé sodě.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu a doporučení vhodných preparátů.
Pracuji jako manažerka, jsem pracovně hodně vytížená a práce je dosti stresová. Snažím se to kompenzovat sportem – cca 5x týdně tancuji (amatérsky). Cca před 3mi lety jsem se rozvedla, bylo to náročné období, které jsem se snažila zvládnout za pomoci antidepresiv. Mám od 20ti dědičně vysoký tlak, na který beru léky. Dědičně také trpím na slabší migrény (bolest hlavy, citlivost na světlo).
V posledních cca 2 letech mám pocit, že mi tělo přestalo fungovat. I takto dlouho po rozvodu a prožitém stresu jsem stále unavená (i když se snažím spát, tak spánek není až tak kvalitní). Neskutečně mi klesla výkonnost, schopnost se soustředit i pamatovat si věci.V práci musím fungovat, ale stojí mě to velké úsilí a neustále se dopuji kafem, coca colou apod.
I když jím celkem zdravě (až na občasné prohřešky), tak neustále přibírám, za poslední 2 roky jsem přibrala 20kg a to se hýbu. Zkoušela jsem najít příčinu – ale štítnou žlázu mám v pořádku. Mám prý jen předchozími dietami se snahou zhubnout extrémně zpomalený metabolismus.
Navíc se pořád necítím dobře. Daleko víc trpím v zimě na virózy, dlouho se jich nemůžu zbavit a jsem pořad nemocná. I když nejsem nemocná, tak na všech krevních testech mám zvýšené CRP s poukazem na zánět v těle. Doktoři však nenašli žádnou příčinu neustálé únavy a oslabené imunity. Prý jsem v pořadku, ale sama se cítím čím dál hůř.
V poslední době mě začaly brnět i konečky rukou a nohou.

Prosím o radu jakým způsobem pomoci tělu se zase nastartovat a dostat do rovnováhy.
Předem děkuji za pomoc, Jana

Odpověď: 
Vaše zdravotní situace je jasná. Dlouhodobý stres způsobuje zhoršení detoxikační funkce organismu a rozšíření skrytých infekcí. Kumulace toxinů způsobuje přibírání na váze, mizí energie, organismus je zahlcen toxiny. Máte nepochybně známky chronické boreliozy. Váš zdravotní stav je již příliš komplikovaný. Není možné ho řešit prostřednictvím elektronické poradny. Doporučuji Vám obrátit se na specializovaného detoxikačního poradce v blízkosti vašeho bydliště. Přehled center naleznete na: https://joalis.cz/cs/specialist
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, je mi 30 let a v červnu letošního roku jsem onemocněl anginou. Doktor mi předepsal ATB. Po dobrání ATB bolest v krku ustoupila. Zůstal ale otok horního patra a pořád se mi vracela zvýšená teplota. Do toho jsem dostal zánět močových cest. V září jsem podstoupil tonsilektomii obou mandlí. Teď jsem měsíc po operaci, ale stále přetrvává zvýšená teplota 37,3 a celková slabost. Doktor neví,  čím může být zvýšená teplota způsobena. Prosím vás, pane doktore o radu, čím by potíže mohly být způsobeny, ale hlavně jak se jich zbavit.
Předem moc děkuji za odpověď. Pavel K.

Odpověď: 
Dobrý den. Pravděpodobně jde o centrální teplotu, tedy poruchu hypothalamu, nikoliv infekci. Určitě by Váš stav potřeboval podrobnější vyšetření. Začal bych přípravky Activ – Col, RespiDren a Spirobor.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, je mi 19 let a zjistili mi DNU. Je pravda, že ji nelze vyléčit? Nebo lze alternativní cestou?
Děkuji za odpověď. S pozdravem Tomáš A.

Odpověď:
Dobrý den. DNA je hromadění odpadových produktů z masa. Je varováním, že dotyčný člověk nemá enzymovou výbavu pro konzumaci masa. DNU lze vyléčit kombinací diety a detoxikace.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore, jaké vaše kapky byste doporučil na léčbu refluxu jícnu a tinnitu?
Děkuji moc za odpověď. Příjemné podzimní dny vám přeje
Ivana Z.

Odpověď: 
Dobrý den. Reflux je poměrně snadno léčitelný. Doporučuji Biosalz a Spirobor. Na tinnitus bohužel Joalis preparáty nemá.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý deň. Pred 20 rokmi po skončení VŠ mi bola stanovená, po lumbalnej punkcii, diagnoza neuroborelioza a kliešťová encefalitida . Dokazom z LP. Absolvovala som 2 x liečbu ceftriaxonom 21 dní.V rozpäti 2 rokov. Následne mi zostali bolesti klbov, hlavne kolená , ale pred 4 rokmi som prestala jesť maso a klbove príznaky sa výrazne zmiernili , takmer vymizli a cítim sa celkom fajn.Nikdy som nebola na PN, lieky neberiem nijaké. KO a Biochemia v norme .Borelia IgM IgG negatívna aj doteraz.
Teraz po 20 rokoch „plného zdravia“ som začala mať extrasystoly, palpitacie a poruchy rytmu , riešila som to salicylatmi ako prevenciu tromboembolickej choroby a betablokatormi. Postupne som tieto vysadila ,lebo tieto prejavy ako prišli tak odišli. Začala som myslieť na boreliové poruchy rytmu . Celé obdobie arytmie trvalo od janura do juna 2017.
Na začiatku septembra z „plného zdravia “ prišlo vertigo a ataxia .Dramatický priebeh ,rotačne vertigo .Čakala som 3 dni, či to neprejde, a ako lekár som si nasadila liečbu, príznak som samozrejme len potlačila, megadávkou antiedematozne posobiacich kortikoidov, nasadila som si ginko a znova salicylaty a poprosila som neurologičku o NMR .Myslela som zase na boreliu, nakoľko nikdy som nijak netrpela bolesťami hlavy, ani závratmi , ani ničím podobným. Na NMR mám popisovane obojstranne ložiská v bielej hmote, rezonacia bola aj na potvrdenie , alebo vylúčenie SM. Tá sa nepotvrdila a momentalny stav je popisovaný ako neuroborelioza. Chcela som sa na vás obrátiť a poprosiť vás o doporučenie terapie , ktorú by som si rada zakúpila.
Ďakujem .Bývam a pracujem v Nitre. K.

Odpověď: 
Dobrý den, v současné době pracuji s velmi účinným anti-boreliovým preparátem. Můžeme Vám ho poslat. Pár dnů strpení. Připomeňte se znovu. Často se kombinuje s protivirovým preparátem a preparátem k odstranění metabolitů.

Dotaz:
Dobrý den. Je mi 49 let a šest let trpím alergickým astmatem. Jsem alergická na pyly (habr, olše, bříza, líska), vlastní žaludeční šťávy (denně užívám Controloc), přechod z tepla do chladna. Letos jsem zaznamenala silnou alergii na kočičí srst a asi třikrát v průběhu posledních dvou let se mi objevil na rukou a ve tváři velice nepříjemný a úporný atopický ekzém, na který mu byly předepsány kortikoidy. Používám sprej Conbair a tablety Aerius. Asi dvakrát ročně mívám zánět dýchacích cest, který mívá rok od roku horší průměr. Stejně tak jsou rok od roku silnější projevy alergie. Jednoduše řečeno – čím víc stárnu, tím hůře se můj organismus s alergiemi (navzdory užívání předepsaných léků) vyrovnává a alergií spíše přibývá. Ráda bych zkusila nějaké přírodní prostředky na zmírnění těchto obtíží.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 
Dobrý den, podívejte se na TV pořady S MUDr. Jonášem o zdraví, kde je podrobně rozebráno téma alergie https://www.youtube.com/watch?v=1m5s1HwX-ek  i ekzém. https://www.youtube.com/watch?v=2XBbPLtBBuM

Dotaz: 
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s užíváním preparátů Joalis pro kojící a těhotné, zda je jejich užívání bezpečné. Nebo zda lze jejich potencionální obsah v kojeneckém mléce minimalizovat, například aplikací na pokožku břicha- Dceři je deset měsíců a kojím ji ve dne, v noci.
Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem I.Ch.

Odpověď: 
Dobrý den, návod k užívání přípravků, i u kojících maminek, naleznete zde: http://www.jonas-ordinace.cz/navod-k-uzivani-preparatu-joalis-kapek/
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké detoxikační přípravky byste doporučil na předčasnou menstruaci. Je mi 45 let doposud byl cyklus pravidelný. Nyní přichází cca. o 8-9 dní dříve. Ještě se chci zeptat na přípravek Activ -Col, jestli se může brát preventivně, pravidelně jako klas. lactobacily.
Děkuji Irena N.

Odpověď:
Přípravek Activ-Col se může brát dlouhodobě – preventivně. Menstruaci, až na výjimky, řídí hypothalamus. Obvykle se tedy podává přípravek Hypotal a GynoDren. Nově navrhuji Streson a další antivirové a antibakteriální přípravky z nové kolekce. Sledujte nejnovější informace na webu: http://www.jonas-ordinace.cz/
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore Jonáši. Můj syn (49 let) má R.S. Nemoc mu zjistili v 47 letech.Má těžší formu, ale pracuje na celý úvazek. Potíže mu dělá pravá strana, při delší chůzi kulhá a občas zakopává. 3x týdně si píchá injekce. Jelikož zatím máte všechny obsazené termíny,moc vás prosím o radu jaké přípravky by mu ulevili. Děkuji za váš čas. Jana P.

Odpověď: 
Detoxikace při roztroušené skleróze má za úkol zastavit autoimunitní aktivitu mozku, která je vlastní příčinou R.S. Tam, kde došlo k demyelinizaci (vymizení myelinových pochev), tam nervový systém nepřenáší signál a porucha je nenapravitelná. Proces detoxikace mozku je složitější a vyžaduje nejméně cca 8 přípravků. V případě zájmů tedy napište. Také doporučuji se podívat na pěkný rozhovor s klientkou s R.S. http://asociace-tdp.cz/rozhovor-25-unora-2016-kristyna-v/
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den pane doktore, obracím se na Vás s žádostí o pomoc.. Moje 8-letá holčička má alopecii totals- diagnóza T638. První výpad vlasu byl v 10 měsících věku. Poté opakované výpady vlasu.
Nyní výpad od jara 2016. I přes lokální terapii, iontoforézu a fototerapii UVA oblouk- se nezdařil opětovný nárust vlasu. Dcera je jinak zdravá, lékaři nenašli žádnou příčinu nemoci. Alergie proti vlasovým fotikuli- nepotvrzena. Dcera chodí do 2.třídy a začíná se stydět, lidi na ni koukají. V současnosti se obnovilo pouze obočí, řasy jsou pouze světlé- albínové. Vlasová kštice bez vlasů. Měl by jste pro mou dceru nějaké řešení nebo se s alopecií nedá nic dělat?
S pozdravem Anna P.

Odpověď: 
Bohužel, je to smutné, ale při totální alopecii již mohou být zaniklé vlasové cibulky. „Pokus“ o léčbu je nákladný a výsledek nejistý.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore, mám jedenáctiměsíční vnučku. Narodila se jako malá a drobná (2,70 kg a 46 cm) a příliš nepřibývá. Stále ve třetím percentilu (výška i hmotnost), nemá ani 7 kg. Do 6 měsíců plně kojená, zatím neočkovaná. Cca 3-4 denně měkká až průjmovitá stolice, často s bolestmi bříška a pláčem. Zdá se nám, že se jedná o laktointoleranci (doporučena jiná mléka), ale možná i další potravinové nesnášenlivosti. Jinak nemocná není, atopický exzém nemá. Matka vysoká, štíhlá, otec spíše malý a drobný. Jaké přípravky byste prosím doporučil?
Děkuji za odpověď. Zdena.

Odpověď: 
V prvé řadě bych zkusil Embrion. (Malým dětem se přípravky vtírají na bříško nebo na tenkou stranu předloktí, 3 – 5 kapek denně). Pokud jde o rozsáhlejší poruchu, tak ta mohla vzniknout předáním nějakých toxinů, matkou při kojení. Muselo by se pak testovat, a jaké toxiny šlo.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý deň, gynekológ ma vyslal na vyšetrenie malej pánve magnetickou rezonanciou. Dôvodom bolo zistenie rozsahu a umiestnenia endometriózy. Bola, žiaľ, použitá kontrastná látka a musela som po dobu cca 30 minút nehnute ležať v diskomfortnej polohe s rukami nad hlavou. Od vyšetrenia mám problémy v podobe bolestí hlavy, chrbtice, závratí a trnutia končatín. Bola som na dvoch masážach, ani jedna výraznejšie s problémami vyššie nepomohla. Nie som si istá, či ten problém je ortopedický alebo je to skôr záležitosť zaťaženia CNS (niečo, čo býva po očkovaniach), príp.oboje. Máte prosím nejakú radu, ako si pomôcť Vašimi metódami a preparátmi? Vopred ďakujem.

Odpověď: 
Dobrý den, bohužel jde o neobvyklou potíž a na takovou neexistuje standartní řešení.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Už čtvrtým rokem používám Joalis kapky. Byly mi diagnostikovány na začátku chlamydie tr…, využívala jsem minimálně 30 různých kapek. Paní terapeutka nacházela stále a stále nové, jiné bakterie, viry, plísně. Nikdy nepřišel stav dlouhodobější úlevy…, opět to byly priony, streptokoky, helico aj. Ztrácím na ději, po tom, co jsem si myslela, že chlamydie nemám a také druhým rokem ani nemám partnera…., se opět chlamydie objevily. Strašné pálení v oblasti vnějších sliznic gynekolog. oblasti. Prosím, lidé se léčí antibiotiky léta. Mám strach, jestli mi preparáty pomůžou. Přitom dodržuji správnou životosprávu. Moc prosím o odpověď, zad máte klienty vyléčené z chlamydií, moje terapeutka je už v koncích, tvrdí, že je vše v psychice.
Děkuji za odpověď, Marcela

Odpověď: 
Nezodpovídám za všechny léčitele – terapeuty, používající preparáty Joalis. Nebudu rozebírat problémy, ale musím Vám sdělit, že zbavit člověka chlamydií či jiných chronických infekcí je velmi snadné a dělám to denně, desítky let. Musí se to ale umět a je třeba mít ty správné přípravky. V současnosti pracuji s novými preparáty proti boreliím a chlamydiím, chvíli strpení. Přípravky neustále zdokonaluji, v případě zájmu vám pošlu nejnovější verzi.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore. Četla jsem v dotazech níže schéma k terapii boreliozy. Pochopila jsem správně, že se berou všechny uvedené přípravky najednou a preparát Spirobor opakovaně po dobrání všeho uvedeného? Abych věděla, co objednat. Manžel má obtíže s putujícími paresteziemi končetin trupu… V krvi je nález nevýrazný, údajně se s infekcí setkal, ale není aktivní. Z infekčního ho posílají na neurologii, z neurologie na infekční a vlastně nikde mu nepomohli.
Děkuji za odpověď. Taťána V.

Odpověď: 
Parestezie bývají způsobeny skrytými boreliemi. Mohou se však účastnit i jiné toxiny. V současné době pracuji s velmi účinným anti-boreliovým preparátem. Můžeme Vám ho poslat. Pár dnů strpení. Připomeňte se znovu. Často se kombinuje s protivirovým preparátem a preparátem k odstranění metabolitů.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Lze léčit plicní hypertenzi? Na internetu se píše, že je neléčitelná.
Děkuji za odpověď. Iva

Odpověď: 
Moje metoda vždy spočívá ze zjištění přesné příčiny. Každá nemoc má svoji příčinu. Moje preparáty jsou naprosto specializované na konkrétní příčinu. Nejsou univerzální, jak je zvykem u některých léků. Bez znalosti příčiny nemohu stanovit léčbu. Doporučuji Vám obrátit se na specializovaného detoxikačního poradce v blízkosti vašeho bydliště. Přehled center naleznete na: https://joalis.cz/cs/specialist
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore. Obracím se na Vás s následujícím dotazem: V lednu 2017 prodělal syn (10 let) angínu. Po dobrání ATB mu byla v krvi zjištěna zvýšená hodnota ASLO. Od té doby chodíme každé tři měsíce na kontrolu a stále je hodnota ASLO vyšší. Naposledy jsme byli teď v září 2017 – hodnota cca 570. Doporučujete nějaký vhodný preparát na snížení hodnoty ASLO, nebo se hladina sníží sama?
Děkuji za odpověď. Lenka C.

Odpověď: 
ASLO znamená Anti-streptolysin. Jedná se o imunologickou látku, což znamená, že se v těle nachází ložisko streptokoků. V případě zájmu Vám můžeme poslat směs nových přípravků. S odkazem na tento e-mail napište. Zvýšené ASLO není dobré.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den. Prosím, mám potíže s ledvinami, piji Jančův čaj. Kromě toho můj žlučník obsahuje kamínek o velikosti 2 cm, který mi nebyl dodnes vyoperován pro vážné potíže s plícemi. Bojím se operace, bude mi už 68 let. Pila jsem peruánské čaje, dělala pokusy s olivovým olejem, brala jsem homeopatika, ale kamínek se nezmenšil. Má smysl se ještě o něco pokoušet?
Děkuji za odpověď. M.

Odpověď: 
Bohužel, neznám žádný způsob k rozpuštění žlučového kamene.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, byly mi diagnostikovány papilomaviry. Máte ve vaší nabídce účinnou léčbu na toto onemocnění?
Předem děkuji za odpověď. Lucie

Odpověď: 
Je důležité, kde se papilomaviry vyskytují. Pracuji nyní s účinným preparátem proti HPV. Sledujte novinky na stránkách http://www.jonas-ordinace.czhttp://asociace-tdp.cz/
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Před dvěma lety mi byla zjištěna borelióza a plicní chlamydie. Od té doby se léčím. V současné době užívám společně Minocyclin a Benemicin. V impulzech Sumamed a Entizol. Bolí mě klouby, svaly a bývám často unavená. V posledních dvou měsících mi začalo občas bušit srdce, někdy jsem podrážděná a nervózní, také jsem se začala budit v noci. Chci se zeptat, jestli by pro mě byly vhodné preparáty, popřípadě jaké.
Děkuji za odpověď. Lenka B.

Odpověď: 
Budete mít zničené střevní prostředí. Medicína uvedené chronické infekce léčit neumí. Léky Vás poškozují stejně závažně jako infekce. Opět stejná odpověď jako v předchozím případě: http://www.jonas-ordinace.cz/borelioza/, případně počkejte na novější preparáty, které neustále zdokonaluji. Pracuji s novými preparáty proti boreliím a chlamydiím.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, moje dcera (11 let), brala antibiotika na boreliozu, zjištěnou cca po 1 roce, kdy bývala více unavená, malátná s občasnou teplotou. Po dobrání antibiotik se stav nikterak nezlepšil, stále je unavenější, bolí ji klouby. Někde jsem se dočetla, že má až 70% pacientů s boreliózou plicní chlamydie. Měla bych ji nechat vyšetřit? Měla by být očkovaná čtyřkombinací tetanus, záškrt atd., nejsme si zcela jistá, zde je to dobře.
Druhý případ je má druhá dcera (16 let), trpící od čtrnácti let depresemi. Vyzkoušeli jsme vše, psychiatry, antidepresiva, a nic. Chodí na psychoterapie a říká, že jsou k ničemu. Snažím se studovat sama dle dr. Budwigové, paní Treben, atd. Prý nic nezabírá. Prosím o radu, případně na koho se obrátit.
Předem moc děkuji. Marie.

Odpověď: 
Medicína neumí léčit chronické infekce, ať boreliózu, virové či chlamydiové infekce. Vyšetření ještě celkem jde, ale účinná léčba žádná. Na takové dotazy odpovídám často. Viz. http://www.jonas-ordinace.cz/borelioza/Deprese jsou rovněž chronické, skryté infekce. V případě zájmu Vám pomohu. Sledujte stránky www.jonas-ordinace.cz a také doporučuji moje pořady o zdraví na TV KINOSVĚT. Prostřednictvím stránek ATaDEp – 23. díl byl o Depresích. https://www.youtube.com/watch?v=AquhsUV7eS4
MUDr. Josef Jonáš

 

Dotaz:
Dobrý den, vážený pane doktore. Prosím o navržení detoxikační kúry s likvidací parazitů.
Důvod: asi před rokem se mi poprvé objevila vyrážka na krku, v místě, kde bývá cedulka prádla. Na pohmat vydutá, nepříjemná, divně svědící. Namazala jsem ji desinfekcí a mastným krémem. Rychle se zahojila a já zapomněla. Po určité době opět vyrážka, stejný charakter, začala se objevovat i na dalších částech těla. U doktora mi bylo řečeno, že jde o parazita, svrab to není. Prý to má dost lidí ze zahrady. Nyní mám pár pupenů, nemohu je prozkoumat. Ráda bych s Vaší pomocí prošla očistnou kúrou. Předem děkuji za pomoc.

Odpověď: 
Můžeme Vám očistnou kúru poslat. Šlo by o čtyři preparáty. Prostřednictvím e-shopu Joalis si pak objednejte na střeva – Activ – Col.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Vzhledem k tomu, že jste mi vždy velmi dobře poradil (ohledně léčby dětí, ekzému, salmonely…), dovolím si Vás opět požádat o radu / pomoc.
Mám 62 letého tatínka, který před rokem začal mít problémy s kůží na rukou. Velmi mu zhrubla a začala praskat. Jedná se o kůži na prstech a dlaních (spodek rukou). Paní doktorka na kožním ho léčí kortikoidy, které zaberou, ale po určité době opět přestanou zabírat (nikdy se toho nezbavil zcela). Údajně to má od nějaké chemie, ale s tou nepracuje. Ruce si pravidelně promašťuje, ale stále mu praskají, někdy až do krve. Ráda bych mu pomohla.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 
U Vašeho otce půjde pravděpodobně o formu kožní boreliózy. V případě zájmu Vám můžeme poslat příslušné preparáty.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, už třetím rokem využívám léčbu mms a Joalis preparátů. Prošla jsem boreliozou v nervové soustavě, parazity ve střevech ad. Nyní (po vyléčení) už kapky Joalis neberu a občas vypiji MMS. Poslední dobou mám problémy se střevy a nedělá mi dobře káva a čokoláda. Ihned po požití se mi nafoukne břicho, tlačí mě žaludek a je mi na zvracení. Kávu jsem nepila často, tak jednou za den, nikdy s mlékem, ale někdy ji opravdu potřebuji, protože mě postaví na nohy, když jsem hodně unavená. Doporučíte mi prosím nějakou léčbu?
Děkuji mockrát, Radka

Odpověď:
Nepochybně máte ve střevech nějaké skryté infekce. Buď střevní dysmikrobii, nebo mikroorganismy ve střevní stěně. Berte od Joalis Actov-Col a k vyřešení problému Vám ještě můžeme poslat čtyři přípravky nové generace.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, mám dotaz. Má kamarádka chodí na toaletu, na velkou stranu 1x za 14 dní. Bere hodně léků a trpí zácpou. A má stálý problém, aby se řádně vyprázdnila. Čistíte prosím ještě střeva? Kdysi jste to dělal? Jiná kamarádka u Vás na tom byla.
Děkuji Zuzana S.

Odpověď:
Máte-li na mysli hydrocolon, tak ten již neprovozuji. U chronické zácpy není ani tato procedura vhodná.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Prosím Vás o pomoc. Můj syn, v listopadu mu bude šest, onemocněl v srpnu salmonellou. Onemocnění mělo těžký průběh, skončil na oddělení JIP, kde mu museli dávat pět dnů infuze, samotný průjem trval 13 dní, bylo to nekonečné. Bohužel má salmonellu pořád ve střevech, dávám mu probiotika Biopron, chuť k jídlu má, pomalu se začíná dostávat do formy, ale jak se máme zbavit té salmonelly? Je na to nějaký preparát, který máte ve svém sortimentu?
Mockrát Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Alena M.

Odpověď: 
Prostřednictvím e-shopu můžete koupit přípravek Joalis Aktiv Col a my Vám můžeme poslat další přípravek. Kombinace Aktiv Colu x detoxikační přípravek je v případě Vašeho syna důležitá.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, je mi 52 let. Od třiceti let mám alergii na smíšený pyl, od konce května do začátku července beru zodac. Mám problémy se štítnou žlázou, struma s pozánětlivými změnami – euthyrox 100. Asi pět let mám při menstruaci bolesti hlavy, někdy břicha a zad. Letos jsem v červenci prodělala zánět močových cest, od té doby časté močení, po menstruaci pálení při močení – urinal akut. Chtěla bych tyto problémy řešit přírodní cestou, napište mi prosím, čím začít a jak pokračovat.
Děkuji Jitka M.

Odpověď:
Začněte tím, že ze své hlavy vymažete všechny stresové situace! Z vašeho e-mailu je totiž zřejmé, že stres umožnil skrytým infekcím „rozlézt“ se v celém organismu. Samozřejmě, že můžeme nabídnout přírodní léčbu detoxikačními přípravky Joalis. Šlo by asi o 6 přípravků. Asi – znamená, že se může vyskytnout něco dalšího, což ovšem nepředpokládám. Také doporučuji Asociační stránky http://asociace-tdp.cz/tv-kinosvet/, kde se v jednotlivých dílech podrobně rozebírám zdravotní problémy, mezi něž spadají i ty Vaše.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, nemohu se zbavit bílého povlaku na jazyku v ústech a akné na obličeji, krku a zádech (i když je mi 35 let). Je možné, že za vše můžou kvasinky? Co byste případně doporučil?
Děkuji Anna.

Odpověď: 
Za akné jistě plísně nemohou. Teoreticky mohou tvořit povlaky na jazyku. Pravděpodobně jde o záněty v zažívacím traktu nebo na mandlích. Přípravky Joalis Vám samozřejmě můžeme poslat.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore. Dcera, nyní 4,5 roku, trpí na laryngitidy. Byl jí diagnostikován reflux, ze kterého by měly laryngitidy vznikat. Nyní užíváme Seredite, Ortanol, Aerius. Dle testů na alergii je zde v malé míře alergie na roztoče. Prosím, poraďte nám, jak se zbavit těchto obtíží jinou cestou. Doporučil byste nám nějaké alternativy, diety, apod.? Nemůže být problém s dýcháním, kašlem, způsoben i psychicky? Např. přílišná upjatost, starost rodičů atd.?
Děkuji mnohokrát za odpověď, Josef L.

Odpověď: 
Uvedené potíže souvisí s drážděním bloudivého nervu (nervus vagus). Důvod k poškození nervu může být různý. Nejčastěji je to stres. Máte-li zájem, napište nám o přípravky Spirobor, Antivex, Streson. Malým dětem se přípravky mažou na bříško nebo tenkou stranu předloktí, 5 kapek denně. Potíže zmizí za několik dní.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, první dva týdny mě doprovázel průjem, teď už sice průjem nemám, ale bolí mě v nadbřišku (asi žaludek), je to tupá bolest a pocit na zvracení. O co by mohlo jít?
Tereza

Odpověď:
Bohužel, nemohu z tohoto minima informací poznat důvod vašich problémů.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Vážený pane doktore, obracím se na Vás s dotazem týkajícím se nemoci našeho syna, který se narodil letos v březnu a byla mu diagnostikována cystická fibróza. Onemocnění je velmi vzácné, ale Vaše praxe je dlouholetá a zkušenosti obrovské, a protože máme s preparáty Joalis skvělé zkušenosti, chtěla jsem se zeptat, zda jste se náhodou s touto nemocí u některých z vašich klientů nesetkal a zda byste mohl některé z vašich preparátů doporučit pro užívání i našemu (prozatím půlročnímu) synovi. Co se týká trávení, zde (předpokládám) asi žádná šance, vzhledem k nefunkčnosti slinivky břišní, není. Ale co se týká dýchacího ústrojí, napadlo mě, že by některý z vašich preparátů či jejich kombinace, mohl pomoci zamezit opakovaným infekcím dýchacích cest, kterými nemocní často trpí, popřípadě podpořil imunitní systém v tomto boji.
Předem velmi děkuji za Váš čas a laskavou odpověď, popřípadě postřeh či radu, související s touto nemocí. S pozdravem a přáním hezkého dne
Vanda M.

Odpověď: 
Cystická fibróza je genetické onemocnění, to jistě víte. Zkušenosti jsou takové, že je třeba stále kolem dokola řešit infekce dýchacích cest. To se dělá pomocí antibiotik. Já pracuji s přípravky, které působí na imunitu a na infekce. Buď se řeší specificky jednotlivé infekce nebo Vám můžeme v případě zájmu poslat sestavu přípravků. (3 přípravky i k přerušovanému, ale dlouhodobému podávání).
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, prosím laskavě o radu. Dcera – 31. let, má plíseň na kůži (diagnostikována lékařem). Před třemi lety prodělala rizikovější těhotenství s dvojčaty. Od té doby má flíčky po těle. Snaží se očistit střeva. Může být spouštěčem také stres? S dvojčaty řešila jejich zdravotní problémy (těsně po narození se dusila). Mohl byste mi prosím poradit nějaké vhodné preparáty? Děkuji moc za odpověď a za Váš čas.
S pozdravem P.Š.

Odpověď:
Nemám velkou důvěru v závěru lékařů u kožních problémů. Jestli jde opravdu o plíseň, pak je to záležitost špatného zpracování cukrů. Může jít o běžný řepný či třtinový cukr, ale i o cukr ovocný či nejčastěji o cukr mléčný. Stres jistě sehrál zásadní úlohu. Doporučuji vynechat mléko, sladkosti a nasadit přípravek Joalis Aktiv – Col. Také doporučuji sledovat pořad S MUDr. Jonášem o zdraví na TV KinoSvět. 25. září v 19.00 hod. budu rozebírat téma: Zdraví a cukr.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, v květnu mi byly zjištěny plicní chlamydie. Byla jsem jeden měsíc léčena antibiotiky Klacid 500. Nyní mě stále trápí zalehlé uši, neustálé zahlenění, občas ošklivý hnědý hlen z krku. Teplotu nemám. Můžete mi doporučit nějaké bylinné přípravky? Uvažuji o přeměření na přístroji Zapper.
Děkuji. Milada K.

Odpověď: 
Chlamydie řešíme přípravkem Nobac, který vyrábíme. Přeměření je na Vás.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Chtěla bych se Vás zeptat, jaký máte názor na koloidní stříbro, Zapper a plazmový generátor? Před lety jsem se snažila působit na otce skrze alternativní medicínu, jelikož důvěřuji bylinkám, ale v určitých případech si nedovolím zcela zavrhnout klasickou medicínu. Otec má nějaké zdravotní problémy, ale odmítá jakékoliv vyšetření a přitom pije koloidní stříbro, pouští si zapper a uvažuje o koupi plazmového generátoru. Proto Vás žádám o Váš názor.
Děkuji. KrisTina P.

Odpověď: 
Z pochopitelných důvodů se zásadně nevyjadřuji k postupu jiných lékařů a léčitelů.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, jsem těžký migrenik, kterému jako poslední a jediná možná léčba byl nabídnut detox v Thomayerově nemocnici. Migrénu mám 40 let. Od dubna jsem vedena jako pacient na homeopatii, kde mi bylo sděleno, že detox užíváním kapek Joalis podstupuji. Jak účinná je tato metoda, když cca 20 dní v měsíci užívám analgetika? Nemocniční detox bych pravděpodobně nezvládla kvůli nezvladatelným bolestem. Prosím o odpověď, popř. doporučení konkrétních kapek.
S pozdravem Miluše V.

Odpověď:
Nevím, v čem spočívá detox v Thomayerově nemocnici. Obecně řečeno, analgetika neovlivňují účinnost přípravků Joalis. Je ovšem třeba detoxikační přípravky brát správně. Závada nebude u analgetik ale ve výběru preparátů. Doporučuji shlédnout můj pořad na TV Kinosvět, týkající se migrény. https://www.youtube.com/watch?v=tevQKAKessw
S pozdravem MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:

Vážený pan doktor,

prosím o následovnu radu:
je možné podávat A tiv-colmatke, ktorá kojí a nebola pred a počas tehotenstva detoxikovaná?
Jej polročné dietatko má od narodenia diagnostikovaný atopický ekzém. Dietatko bolo narodené prirodzeným spósobom. Vo svojej knihe uvádzate, že zloženie materského mlieka je ovplyvnené zdravotným stavom matky. Z toho mi vyplýva, že by bolo potrebné riešit zdravotný stav matky a tým by sa pomohlo aj dietatku. Móžete mi prosím poradit ako sa riešit Vašimi preparati tento problém?

Vopred Vám ďakujem za pomoc a rady.

Maria

Odpověď:

Pro kojící maminky doporučujeme místo preparátu Activ-col, preparát Embrion (ten se zásadně maže na kůži břicha nebo předloktí, neužívá se vnitřně kvůli lihu), zároveň Embrion můžete také mazat dítěti na kůži ale pozor pouze 3-4 kapky.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Prosím o radu. Po prodělaném zánětu moč. měchýře a léčbě antibiotiky jsem dostala zánět vnějších rodidel. Po léčbě kortikoidy stále přetrvává chronické pálení zevního genitálu. Dle lékaře jsem v pořádku, léčba hojivými mastmi nepomáhá a vzhledem k věku 65 let se jedná prý o celkem neřešitelný problém. Nepomohla by léčba bylinkami? Jinak jsem celkově zdravá a v pohodě.

Děkuji vám

Odpověď:

Dobrý den paní Otahalová.

Doporučil bych upravit střevní mikrofloru, proto bych doporučil od Joalisu produkty: Activ-Col, Cranium, Toxigen, UrinoDren a GynoDren. Doporučuji zvýšit pitný režim na 2 až 2,5 litrů vody denně, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla.

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

výtěrem z nosní sliznice mi byl zjištěn staphylococcus aureus. Rád bych tento problém řešil přírodní cestou a předešel tak svým zdravotním komplikacím a event. infikaci členů své rodiny. Poradil byste mi, prosím, jaké „Jonášovy kapky“ zakoupit a v  jakém množství?

Děkuji Vám za odpověď a přeji vše dobré,

L. Weiser

Odpověď:

Dobrý den,

pokud vám lékař zjistil výtěrem stafilokoka, tak je potřeba nasadit účinnou ATB léčbu. Na běžné druhy antibiotik, které zabírají při léčbě streptokokových zánětů, je stafylokok odolný. DETOXIKACE NA AKUTNÍ POTÍŽE NENÍ VHODNÁ.

PO PROLÉČENÍ ANTIBIOTIKY, PAK MŮŽE NASTOUPIT DETOXIKACE, KTERÁ MŮŽE PŮSOBIT JAKO PREVENCE. Posílením imunitního systému se může předejít pak dalším zánětům a infekcím.

Doporučuji vyhledat lékaře a zaléčit se antibiotiky.

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

 

Máte zdravotní dotaz nebo problém? Napište nám!

© 2016 MUDr. Josef Jonáš - poradna celostní medicíny

Vytvořil IMCerny.com