Dotazy ohledně zdraví můžete posílat i nadále. MUDr. Josef Jonáš vám odpoví. Uvedené preparáty nenahrazují klasickou medicínu a léky s ní související.

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Vzhledem k tomu, že jste mi vždy velmi dobře poradil (ohledně léčby dětí, ekzému, salmonely…), dovolím si Vás opět požádat o radu / pomoc.
Mám 62 letého tatínka, který před rokem začal mít problémy s kůží na rukou. Velmi mu zhrubla a začala praskat. Jedná se o kůži na prstech a dlaních (spodek rukou). Paní doktorka na kožním ho léčí kortikoidy, které zaberou, ale po určité době opět přestanou zabírat (nikdy se toho nezbavil zcela). Údajně to má od nějaké chemie, ale s tou nepracuje. Ruce si pravidelně promašťuje, ale stále mu praskají, někdy až do krve. Ráda bych mu pomohla.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 
U Vašeho otce půjde pravděpodobně o formu kožní boreliózy. V případě zájmu Vám můžeme poslat příslušné preparáty.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, už třetím rokem využívám léčbu mms a Joalis preparátů. Prošla jsem boreliozou v nervové soustavě, parazity ve střevech ad. Nyní (po vyléčení) už kapky Joalis neberu a občas vypiji MMS. Poslední dobou mám problémy se střevy a nedělá mi dobře káva a čokoláda. Ihned po požití se mi nafoukne břicho, tlačí mě žaludek a je mi na zvracení. Kávu jsem nepila často, tak jednou za den, nikdy s mlékem, ale někdy ji opravdu potřebuji, protože mě postaví na nohy, když jsem hodně unavená. Doporučíte mi prosím nějakou léčbu?
Děkuji mockrát, Radka

Odpověď:
Nepochybně máte ve střevech nějaké skryté infekce. Buď střevní dysmikrobii, nebo mikroorganismy ve střevní stěně. Berte od Joalis Actov-Col a k vyřešení problému Vám ještě můžeme poslat čtyři přípravky nové generace.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, mám dotaz. Má kamarádka chodí na toaletu, na velkou stranu 1x za 14 dní. Bere hodně léků a trpí zácpou. A má stálý problém, aby se řádně vyprázdnila. Čistíte prosím ještě střeva? Kdysi jste to dělal? Jiná kamarádka u Vás na tom byla.
Děkuji Zuzana S.

Odpověď:
Máte-li na mysli hydrocolon, tak ten již neprovozuji. U chronické zácpy není ani tato procedura vhodná.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Prosím Vás o pomoc. Můj syn, v listopadu mu bude šest, onemocněl v srpnu salmonellou. Onemocnění mělo těžký průběh, skončil na oddělení JIP, kde mu museli dávat pět dnů infuze, samotný průjem trval 13 dní, bylo to nekonečné. Bohužel má salmonellu pořád ve střevech, dávám mu probiotika Biopron, chuť k jídlu má, pomalu se začíná dostávat do formy, ale jak se máme zbavit té salmonelly? Je na to nějaký preparát, který máte ve svém sortimentu?
Mockrát Vám děkuji za odpověď, s pozdravem Alena M.

Odpověď: 
Prostřednictvím e-shopu můžete koupit přípravek Joalis Aktiv Col a my Vám můžeme poslat další přípravek. Kombinace Aktiv Colu x detoxikační přípravek je v případě Vašeho syna důležitá.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, je mi 52 let. Od třiceti let mám alergii na smíšený pyl, od konce května do začátku července beru zodac. Mám problémy se štítnou žlázou, struma s pozánětlivými změnami – euthyrox 100. Asi pět let mám při menstruaci bolesti hlavy, někdy břicha a zad. Letos jsem v červenci prodělala zánět močových cest, od té doby časté močení, po menstruaci pálení při močení – urinal akut. Chtěla bych tyto problémy řešit přírodní cestou, napište mi prosím, čím začít a jak pokračovat.
Děkuji Jitka M.

Odpověď:
Začněte tím, že ze své hlavy vymažete všechny stresové situace! Z vašeho e-mailu je totiž zřejmé, že stres umožnil skrytým infekcím „rozlézt“ se v celém organismu. Samozřejmě, že můžeme nabídnout přírodní léčbu detoxikačními přípravky Joalis. Šlo by asi o 6 přípravků. Asi – znamená, že se může vyskytnout něco dalšího, což ovšem nepředpokládám. Také doporučuji Asociační stránky http://asociace-tdp.cz/tv-kinosvet/, kde se v jednotlivých dílech podrobně rozebírám zdravotní problémy, mezi něž spadají i ty Vaše.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, nemohu se zbavit bílého povlaku na jazyku v ústech a akné na obličeji, krku a zádech (i když je mi 35 let). Je možné, že za vše můžou kvasinky? Co byste případně doporučil?
Děkuji Anna.

Odpověď: 
Za akné jistě plísně nemohou. Teoreticky mohou tvořit povlaky na jazyku. Pravděpodobně jde o záněty v zažívacím traktu nebo na mandlích. Přípravky Joalis Vám samozřejmě můžeme poslat.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore. Dcera, nyní 4,5 roku, trpí na laryngitidy. Byl jí diagnostikován reflux, ze kterého by měly laryngitidy vznikat. Nyní užíváme Seredite, Ortanol, Aerius. Dle testů na alergii je zde v malé míře alergie na roztoče. Prosím, poraďte nám, jak se zbavit těchto obtíží jinou cestou. Doporučil byste nám nějaké alternativy, diety, apod.? Nemůže být problém s dýcháním, kašlem, způsoben i psychicky? Např. přílišná upjatost, starost rodičů atd.?
Děkuji mnohokrát za odpověď, Josef L.

Odpověď: 
Uvedené potíže souvisí s drážděním bloudivého nervu (nervus vagus). Důvod k poškození nervu může být různý. Nejčastěji je to stres. Máte-li zájem, napište nám o přípravky Spirobor, Antivex, Streson. Malým dětem se přípravky mažou na bříško nebo tenkou stranu předloktí, 5 kapek denně. Potíže zmizí za několik dní.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, první dva týdny mě doprovázel průjem, teď už sice průjem nemám, ale bolí mě v nadbřišku (asi žaludek), je to tupá bolest a pocit na zvracení. O co by mohlo jít?
Tereza

Odpověď:
Bohužel, nemohu z tohoto minima informací poznat důvod vašich problémů.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Vážený pane doktore, obracím se na Vás s dotazem týkajícím se nemoci našeho syna, který se narodil letos v březnu a byla mu diagnostikována cystická fibróza. Onemocnění je velmi vzácné, ale Vaše praxe je dlouholetá a zkušenosti obrovské, a protože máme s preparáty Joalis skvělé zkušenosti, chtěla jsem se zeptat, zda jste se náhodou s touto nemocí u některých z vašich klientů nesetkal a zda byste mohl některé z vašich preparátů doporučit pro užívání i našemu (prozatím půlročnímu) synovi. Co se týká trávení, zde (předpokládám) asi žádná šance, vzhledem k nefunkčnosti slinivky břišní, není. Ale co se týká dýchacího ústrojí, napadlo mě, že by některý z vašich preparátů či jejich kombinace, mohl pomoci zamezit opakovaným infekcím dýchacích cest, kterými nemocní často trpí, popřípadě podpořil imunitní systém v tomto boji.
Předem velmi děkuji za Váš čas a laskavou odpověď, popřípadě postřeh či radu, související s touto nemocí. S pozdravem a přáním hezkého dne
Vanda M.

Odpověď: 
Cystická fibróza je genetické onemocnění, to jistě víte. Zkušenosti jsou takové, že je třeba stále kolem dokola řešit infekce dýchacích cest. To se dělá pomocí antibiotik. Já pracuji s přípravky, které působí na imunitu a na infekce. Buď se řeší specificky jednotlivé infekce nebo Vám můžeme v případě zájmu poslat sestavu přípravků. (3 přípravky i k přerušovanému, ale dlouhodobému podávání).
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, prosím laskavě o radu. Dcera – 31. let, má plíseň na kůži (diagnostikována lékařem). Před třemi lety prodělala rizikovější těhotenství s dvojčaty. Od té doby má flíčky po těle. Snaží se očistit střeva. Může být spouštěčem také stres? S dvojčaty řešila jejich zdravotní problémy (těsně po narození se dusila). Mohl byste mi prosím poradit nějaké vhodné preparáty? Děkuji moc za odpověď a za Váš čas.
S pozdravem P.Š.

Odpověď:
Nemám velkou důvěru v závěru lékařů u kožních problémů. Jestli jde opravdu o plíseň, pak je to záležitost špatného zpracování cukrů. Může jít o běžný řepný či třtinový cukr, ale i o cukr ovocný či nejčastěji o cukr mléčný. Stres jistě sehrál zásadní úlohu. Doporučuji vynechat mléko, sladkosti a nasadit přípravek Joalis Aktiv – Col. Také doporučuji sledovat pořad S MUDr. Jonášem o zdraví na TV KinoSvět. 25. září v 19.00 hod. budu rozebírat téma: Zdraví a cukr.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, v květnu mi byly zjištěny plicní chlamydie. Byla jsem jeden měsíc léčena antibiotiky Klacid 500. Nyní mě stále trápí zalehlé uši, neustálé zahlenění, občas ošklivý hnědý hlen z krku. Teplotu nemám. Můžete mi doporučit nějaké bylinné přípravky? Uvažuji o přeměření na přístroji Zapper.
Děkuji. Milada K.

Odpověď: 
Chlamydie řešíme přípravkem Nobac, který vyrábíme. Přeměření je na Vás.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Chtěla bych se Vás zeptat, jaký máte názor na koloidní stříbro, Zapper a plazmový generátor? Před lety jsem se snažila působit na otce skrze alternativní medicínu, jelikož důvěřuji bylinkám, ale v určitých případech si nedovolím zcela zavrhnout klasickou medicínu. Otec má nějaké zdravotní problémy, ale odmítá jakékoliv vyšetření a přitom pije koloidní stříbro, pouští si zapper a uvažuje o koupi plazmového generátoru. Proto Vás žádám o Váš názor.
Děkuji. KrisTina P.

Odpověď: 
Z pochopitelných důvodů se zásadně nevyjadřuji k postupu jiných lékařů a léčitelů.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, jsem těžký migrenik, kterému jako poslední a jediná možná léčba byl nabídnut detox v Thomayerově nemocnici. Migrénu mám 40 let. Od dubna jsem vedena jako pacient na homeopatii, kde mi bylo sděleno, že detox užíváním kapek Joalis podstupuji. Jak účinná je tato metoda, když cca 20 dní v měsíci užívám analgetika? Nemocniční detox bych pravděpodobně nezvládla kvůli nezvladatelným bolestem. Prosím o odpověď, popř. doporučení konkrétních kapek.
S pozdravem Miluše V.

Odpověď:
Nevím, v čem spočívá detox v Thomayerově nemocnici. Obecně řečeno, analgetika neovlivňují účinnost přípravků Joalis. Je ovšem třeba detoxikační přípravky brát správně. Závada nebude u analgetik ale ve výběru preparátů. Doporučuji shlédnout můj pořad na TV Kinosvět, týkající se migrény. https://www.youtube.com/watch?v=tevQKAKessw
S pozdravem MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:

Vážený pan doktor,

prosím o následovnu radu:
je možné podávat A tiv-colmatke, ktorá kojí a nebola pred a počas tehotenstva detoxikovaná?
Jej polročné dietatko má od narodenia diagnostikovaný atopický ekzém. Dietatko bolo narodené prirodzeným spósobom. Vo svojej knihe uvádzate, že zloženie materského mlieka je ovplyvnené zdravotným stavom matky. Z toho mi vyplýva, že by bolo potrebné riešit zdravotný stav matky a tým by sa pomohlo aj dietatku. Móžete mi prosím poradit ako sa riešit Vašimi preparati tento problém?

Vopred Vám ďakujem za pomoc a rady.

Maria

Odpověď:

Pro kojící maminky doporučujeme místo preparátu Activ-col, preparát Embrion (ten se zásadně maže na kůži břicha nebo předloktí, neužívá se vnitřně kvůli lihu), zároveň Embrion můžete také mazat dítěti na kůži ale pozor pouze 3-4 kapky.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Prosím o radu. Po prodělaném zánětu moč. měchýře a léčbě antibiotiky jsem dostala zánět vnějších rodidel. Po léčbě kortikoidy stále přetrvává chronické pálení zevního genitálu. Dle lékaře jsem v pořádku, léčba hojivými mastmi nepomáhá a vzhledem k věku 65 let se jedná prý o celkem neřešitelný problém. Nepomohla by léčba bylinkami? Jinak jsem celkově zdravá a v pohodě.

Děkuji vám

Odpověď:

Dobrý den paní Otahalová.

Doporučil bych upravit střevní mikrofloru, proto bych doporučil od Joalisu produkty: Activ-Col, Cranium, Toxigen, UrinoDren a GynoDren. Doporučuji zvýšit pitný režim na 2 až 2,5 litrů vody denně, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla.

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

výtěrem z nosní sliznice mi byl zjištěn staphylococcus aureus. Rád bych tento problém řešil přírodní cestou a předešel tak svým zdravotním komplikacím a event. infikaci členů své rodiny. Poradil byste mi, prosím, jaké „Jonášovy kapky“ zakoupit a v  jakém množství?

Děkuji Vám za odpověď a přeji vše dobré,

L. Weiser

Odpověď:

Dobrý den,

pokud vám lékař zjistil výtěrem stafilokoka, tak je potřeba nasadit účinnou ATB léčbu. Na běžné druhy antibiotik, které zabírají při léčbě streptokokových zánětů, je stafylokok odolný. DETOXIKACE NA AKUTNÍ POTÍŽE NENÍ VHODNÁ.

PO PROLÉČENÍ ANTIBIOTIKY, PAK MŮŽE NASTOUPIT DETOXIKACE, KTERÁ MŮŽE PŮSOBIT JAKO PREVENCE. Posílením imunitního systému se může předejít pak dalším zánětům a infekcím.

Doporučuji vyhledat lékaře a zaléčit se antibiotiky.

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

 

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

před 3 lety synovi velice pomohly Vaše preparáty na ekzém. Po využívání kůry se ekzém z celého těla ztratil. V současné době synovi vylézá jakmile se oteplí a syn se začne potit. Chtěla bych Vás proto požádat o radu jaké preparáty nasadit. A jak často je přínosné kůru opakovat.
Předem Vám velice děkuji

H. Lambertová

Odpověď:

Dobrý den,

DOPORUČUJI UPRAVIT STŘEVNÍ MIKROFLÓRU, proto bych doporučil od Joalisu produkty: ACTIV-COL, ACTIV-ACID, TOXIGEN, STRESON A CUTIDREN. HLAVNĚ BYCH ZAHÁJIL KOUPELE NOHOU. Do škopku s mírně teplou vodou dáte 2 lžíce jedné sody a po dobu několika týdnů budete nohy koupat v této lázni (koupat 1 hodinu). ZÁROVEŇ DOPORUČUJI ZVÝŠIT PITNÝ REŽIM NA 2 AŽ 2,5 LITRŮ VODY DENNĚ, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů SPOLEČNOST ECONOMY CLASS COMPANY S.R.O. (ECC).

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Vážený pán doktor,

kedže Vaše rady a doporučenia s kúpeľom sody bikarbony ocenujem nie len v celej rodine, ale tiež aj doporučujem dalším, prosím o radu aké sú možnosti použitia týchto kúpeľov pri diagnoze karpálny tunel, prípadne prosím o doporučenie vhodných preparátov.

Za Vašu pomoc vopred dakujem. Mária

Odpověď:

Dobrý den,

u karpálních tunelů jde jistě o onemocnění periferních nervů paže. Doporučuji od Joalisu: STRESON, NEURODREN a pití Třezalkového čaje. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů SPOLEČNOST ECONOMY CLASS COMPANY S.R.O. (ECC)

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Přeji dobrý den pane doktore,

mám toho více a tak nevím jestli mohu vůbec tolik preparátů použít. Lékaře jsem opustila, je mi lépe, ale je potřeba už výrazněji zasáhnout a vyčistit tělo. Mám vys.kr. tlak, pulz pomalý, štítnou žlázu /dříve Letrox/, arytmii, apnoe, dýchavičnost, otoky, hlavně nohou, krku, očí, trojkl. nerv, lymfo problémy, cévní problémy, tloustnu, játra poničená, ledviny,…..nervy díky špatnému manželství na pochodu a věk už vyšší. Musím začít zažíváním, to je tedy Váš základ.
A tady už potřebuji pomoc, to znamená i úprava stravy, nebo přímo dieta? Můžete mi doporučit, prosím, také jak dlouho mám počítat a jaké další okruhy čištění mohu přidat? Nebo to vzít kompletně a jak?

Pomáhal jste na začátku s léčkou mých dětí, věřím vám,
děkuji a s přáním všeho dobrého
Jana Benešová

Odpověď:

Dobrý den paní Benešová,

vaše potíže, které popisujete, poukazují na střevní dysmikrobii. Začal bych tam, doporučil bych od Joalisu tyto preparáty: ACTIV-COL, ACTIV-ACID, TOXIGEN, CRANIUM a STRESON. Doporučuji též podívat se na pořad S MUDr. Jonášem o zdraví, který točím ve spolupráci s Asociací terapeutů a detoxikačních poradců a TV Kinosvět. Dále doporučuji VEČER DÁVAT NOHY DO ŠKOPKU S VODOU, VE KTERÉ ROZPUSTÍTE 4 LŽÍCE JEDLÉ SODY (koupele dělat asi měsíc, pak můžete udělat pauzu, nebo dále pokračovat dle potřeby)

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů společnost společnost Economy class company.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane Jonáši,

dle krevního testu jsem pozitivní na borelie. Loni v červnu se mi vytvořil kruhový červený prstenec kolem kousnutí od klíštěte. Protože se snažím o zdravější způsob života, odmítl jsem tradiční antibiotika. Klasické zdravotní potíže, které doprovází nemoc jsem neměl. Jediný co mě stále znepokojuje, že červený prstenec, který mám skoro po roce přes celé břicho, občas mám krátkodobé bolesti hlavy, kloubů a nyní citlivý jazyk. Nevím jestli to má spojitost s Boreliemi, není to nic extra bolestivé nebo nepříjemné. Prostě sleduji určité změny. Na léčení jsem používal Štětku soukenickou, homeopatika, Kozinec blanitý a rdesno mnohokvěté. Ve stravě červenou řepu, česnek, cibule, jablečný ocet. Zajímá mě jestli se dá u Vás léčit bylinami nebo diagnostikovat lépe nemoc než test, který údajně není moc spolehlivý.

Předem děkuji za odpověď

S pozdravem Karel Vávra

Odpověď:

Dobrý den pane Vávra.

Akutní boreliózu pochopitelně léčíme antibiotiky. Jestliže ovšem není včas zaléčena a rozpoznaná, přechází do chronického stádia, a to je naopak doménou detoxikační medicíny. Bakterie borrelie může parazitovat na všech tkáních lidského těla a má proto mnoho podob. Nejrozšířenějším onemocněním přenášeným tímto mikroorganismem je neuroborelióza a borelióza pojivové tkáně.  Počáteční schéma pro podávání preparátů je jednoznačné: Cranium, Toxigen, Activ-Col a Activ-Acid. Pro dobré fungování imunitního systému Spirobor, Streson, Supertox. Z ložisek se mohou, respektive budou, dlouhodobě uvolňovat samotné borrelie, které pak hledáme v krvi či mozkomíšním moku. Preparát Spirobor proto nasazujeme opakovaně!

 

Doporučuji také zahájit koupele nohou. Do škopku s mírně teplou vodou dáte 2-3 polévkové lžíce jedné sody a po dobu několika týdnů budete nohy koupat v této lázni (koupat 1 hodinu). ZÁROVEŇ DOPORUČUJI ZVÝŠIT PITNÝ REŽIM NA 2 AŽ 2,5 LITRŮ VODY DENNĚ, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla.

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Joalis firmy Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

 

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den Vám přeji,

děkuji za možnost vůbec napsání e-mailem, myslím, že je za to vděčná nemalá skupina lidí. A právě kvůli vytíženosti a zahlcení často velkými zdravotními problémy pacientů bude můj dotaz pravděpodobně odlehčující. Naštěstí jsem zdravá, vážnými nemocemi nepolíbená 17 letá osoba, která na sebe nemá v plánu ani nemoci přejímat (což se ne vždy daří).
I přesto si ale příliš nevím rady s problémem, který mne doprovází přes 3 roky. Podařilo se mi omylem dostat díky nešetrnému zacházení pod kůži zřejmě zánět (a nebo se jen projevila vnitřní zvětšující se neharmonie). Tento zánět se spojil s mou vrozenou radostí zarůstajících chloupků, které nepomáhají při hojení a mám po těle fialová či červená místa, ne moc se hojící oblasti. Nejvíce na nohách. Ne všechny mé dosavadní problémy budou způsobené nešetrností, částečně možná ne příliš jednotnou a ujasněnou stravou.. (stále se vracející cosi jako lupénka na očním víčku). Je tu i možnost, že jdou některé projevy například od tlustého střeva, což je u mě bohužel chvílemi přehlížený orgán. Netuším totiž, proč se mě jinak vše stále drží tak dlouho. A také zatížená psychika dokáže své (každý den minimálně dvakrát se opakující škytavka). Sám přeci jen víte, jak lehce a často nevědomky na sebe lidé berou potíže, které ani nejsou potřeba.
Přemýšlela jsem, co bych mohla v současnosti měnit. Ráda bych prošla celkovým pročištěním organismu, proto bych se Vás chtěla zeptat na Váš způsob detoxikace a jestli by mohl být vůbec započat i u mne, nebo doporučení na co zaměřit pozornost. Měl byste nějaký názor, i přes mou obecně napsanou zprávu? 🙂

Děkuji za Váš čas vložený do rad a pomoci lidem v různých životních situacích. Mějte stále dostatek síly, porozumění a tak potřebné energie při každodenní práci.

Jana Dynková

Odpověď:

Dobrý den,

doporučuji upravit střevní mikroflóru, proto bych doporučil od Joalisu produkty: Activ-Col, Activ-Acid, Toxigen, Streson a CutiDren. HLAVNĚ BYCH ZAHÁJIL KOUPELE NOHOU. Do škopku s mírně teplou vodou dáte 2 lžíce jedné sody a po dobu několika týdnů budete nohy koupat v této lázni (koupat 1 hodinu). ZÁROVEŇ DOPORUČUJI ZVÝŠIT PITNÝ REŽIM NA 2 AŽ 2,5 LITRŮ VODY DENNĚ, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla.

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Joalis firmy Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den,

chci se zeptat ohledně krevních testů na boreliózu. Na vašem přístroji mě byla zjištěna borelióza, ale v krevních testech se podle lékaře nepotvrdila. Jsou tyto testy dostačující? Kromě toho mě byla na vašem přístroji potvrzena chlamydie v pohlavních orgánech. Váhám, zda má smysl nechat si udělat i tyto testy, zda jsou spolehlivé.

Děkuji za odpověď. Simona Hejsková

Odpověď:

Dobrý den,

nejsem si vědom, že jste byla vyšetřená v mé ordinaci. Pravděpodobně jste dostala informaci, že máte v organismu borelii. Je rozdíl zda máte v těle borrelii nebo máte boreliózu! Borrelie je bakterie a borelioza je již nemoc – tudiž je potřeba se optat terapeuta co vám sdělil.

Bakterie zvané borrelie, které lymskou boreliózu způsobují, jsou diagnostikovány sérologicky – pomocí protilátek, proto není potřeba kultivace a výsledky jsou rychle hotové. V některých případech mohou být testy falešně negativní, důležitý je proto i celkový obraz, a potíže, jakými trpíte, ale také to, jestli jste klíště chytila v oblasti, kde se lymská borrelióza vyskytuje. Pokud problémy přetrvávají, nebo se dokonce zhoršují, navštivte lékařku znovu, lymskou borreliözu je třeba léčit antibiotiky.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

hned k věci: trpím vysokým tlakem již od 25 let-léčím se užívám Telmisartan, Indapamid, Locren, tlak při medic-150/92 průměr dále refl. jícen, brániční kýla-helicid, dále kys. močová aliopurinol, diabetes typu 2 asi 2 roky Mettformin, deprese setralin, cholesterol sortis. Snažím se zdravě stravovat a pohybuji se cvičím, ALE VÁHA JDE NEUSTÁLE NAHORU! Nyní vážím 115 kg a měřím 170 cm. Jsem velice zavodněná, váha mi vždy ukáže error – rozbitá není. Těch léků mám tolik, že si myslím, jestli se navzájem neperou. Když se informuji u lékaře tak řekne užívejte, ale já mám pocit, že jsem už úplně otrávená. PROSÍM můžete mě poradit, případně co dělat. Vím, že máte mnoho pacientů, přesto bych byla vděčná za radu.

Děkuji s pozdravem Ivana Moučková

Odpověď:

Dobrý den,

musíte upravit střevní mikroflóru, proto bych doporučil od Joalisu produkty: Activ-Col, Activ-Acid, Toxigen a Streson. HLAVNĚ BYCH ZAHÁJIL KOUPELE NOHOU NEBO CELOTĚLOVÉ KOUPELE. Do škopku s mírně teplou vodou dáte 2 lžíce jedné sody a po dobu několika týdnů budete nohy koupat v této lázni (koupat 1 hodinu). ZÁROVEŇ DOPORUČUJI ZVÝŠIT PITNÝ REŽIM NA 2 AŽ 2,5 LITRŮ VODY DENNĚ, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Joalis firmy Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

Hlavně bych doporučoval v žádném případě nevysazovat léky, ty může vysadit pouze váš ošetřujicí lékař. Koupele by měli pomoci organismu zbavit tělo přebytečné biogenní soli (tam patří i kyselina močová a další).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane doktore.

Po shlédnutí Vašeho pořadu v TV si velice vážím Vašich odborných rad a názorů a prosím o radu, jak léčit moje zdravotní problémy. Mám astma bronchiále – používám lék Combair a na štítnou žlázu letrox 100. Přestože je mi již 67 let, chtěla bych tyto léky používat minimálně a léčit se dle Vašich pokynů.

Děkuji za odpověď.
S pozdravem Brocklová Jana.

Odpověď:

Dobrý den paní Brocklová,

mám radost, že sledujete pořad S MUDR. JONÁŠEM O ZDRAVÍ, který natáčím ve spolupráci s Asociaci terapeutů a detoxikačních poradců a TV Kinosvět (11. díl – Astma: https://www.youtube.com/watch?v=kzFmkPfVdUI )
Na vaše potíže bych doporučil upravit střevní mikroflóru, proto bych doporučil od Joalisu produkty: Activ-Col, Activ-Acid, NeuroDren, Cranium a přidal bych ještě Toxigen a RespiDren. HLAVNĚ BYCH ZAHÁJIL KOUPELE NOHOU NEBO CELOTĚLOVÉ KOUPELE. Do škopku s mírně teplou vodou dáte 2 lžíce jedné sody a po dobu několika týdnů budete nohy koupat v této lázni (koupat 1 hodinu).
ZÁROVEŇ DOPORUČUJI ZVÝŠIT PITNÝ REŽIM NA 2 AŽ 2,5 LITRŮ VODY DENNĚ, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Joalis firmy Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC). Zároveň bych vám rád připomněl, že i nadále musíte užívat léky, které vám předepsal váš ošetřující lékař, pouze on vám může snížit nebo vysadit léky!

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane Jonáši.

Tímto vás chci požádat o radu jak postupovat v uzdravení. Od narození mám atopický ekzém na rukách a alergie skoro na všechno. Je mi 34 let. Mám 3 děti a v 3 těhotenství (před 4 lety) se mi ekzém přesunul na celé tělo vypadali všechny vlasy, řasy, obočí a ochlupení. Také na 4 prstech na nohou se mi nehty  rozpadají a odlupují. Velice zvýšená imunita. Celkově jsem ve velkém stresu, nechutná mi jíst, špatně spím (svědění). Jsem v celkové léčbě kožních lékařů na Bulovce. Mastě s kortikoidy, zodac, Equoral 140 mg denně. Tuto léčbu mám půl roku a nezdá se mi že by se to zlepšovalo. Už před lety jsem užívala vaše kapky a můžu říct, že je to snad jediné co mi kdy pomohlo. Odborníci si neví rady. Myslím si že se na to koukají jen z hlediska kůže a ne jako na celek. Nevím zda jsem ve stavu že, můžu podstoupit detoxikaci a tak se vás ptám jako uznávané kapacity na váš názor jak mám postupovat abych mohla dál žít plnohodnotný život.
Předem děkuji za váš čas a ochotu mi pomoci.
S pozdravem a přáním krásného dne Veronika Maršíková

Odpověď:

Dobrý den,

musíte upravit střevní mikrofloru, proto bych doporučil od Joalisu produkty: Activ-Col, Activ-Acid, Toxigen, Streson a CutiDren.
HLAVNĚ BYCH ZAHÁJIL KOUPELE NOHOU NEBO CELOTĚLOVÉ KOUPELE. Do škopku s mírně teplou vodou dáte 2 lžíce jedné sody a po dobu několika týdnů budete nohy koupat v této lázni (koupat 1 hodinu).
ZÁROVEŇ DOPORUČUJI ZVÝŠIT PITNÝ REŽIM NA 2 AŽ 2,5 LITRŮ VODY DENNĚ, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla.
Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Zdravím Vás,

chtěl bych se zeptat,jak postupovat při potížích,které mám cca 1 rok.Jsem sportovec/cca 3 x týdně 2-4 h/, poměrně dost psychicky i fyzicky vytížený/manažer/. Mám 45 let a hlídám si stravu i pitný režim.
-únava a apatie
-často mi bývá teplo/nemám problém s tlakem/
-nečekaně jsem měl akutní zánět močového měchýře/8/2016, při vlhkém nebo příliš teplém prostředí mám moč.měchýř, jak na vodě
-mám počátky hemeroidů
-čas od času bolesti nohou v oblasti lýtek a kotníků s pocitem tepla
Přiznám se, nemusím, klasické doktory, proto bych volil radu od Vás. Dá se v tomto případě, pro mne něco udělat?
Děkuji moc za případné info, popř.doporučení.

Přeji Vám hodně zdaru.

David

Odpověď:

Dobrý den.

MUSÍTE UPRAVIT STŘEVA (STŘEVNÍ MIKROFLORU), proto bych doporučil od Joalisu produkty: ACTIV-COL, ACTIV-ACID, TOXIGEN, STRESON. HLAVNĚ BYCH ZAHÁJIL KOUPELE NOHOU NEBO CELOTĚLOVÉ KOUPELE (dle zkušeností budete mít jako aktivní sportovec a vytížený manažer v těle moc kyseliny mléčné a dalších solí, které si tělo tvoří samo). Do škopku s mírně teplou vodou dáte 2 lžíce jedné sody a po dobu několika týdnů budete nohy koupat v této lázni (koupat 1 hodinu). ZÁROVEŇ DOPORUČUJI ZVÝŠIT PITNÝ REŽIM NA 2 AŽ 2,5 LITRŮ VODY DENNĚ, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla.
Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).
Napište po měsíci jak se cítíte, můžeme pak pokračovat dál v detoxikaci.

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den, dceři je 9 let, dostala od jedné poradkyně k užívání několik druhů kapek, ale vnitřně. Na vašich stránkách čtu, že se mají mazat na bříško. Máme s vnitřním užíváním přestat? A jak tedy postupovat při mazání na bříško, když je kapek více, má být nějaký odstup?

Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den paní Vaculová,

dětem vždy lihové preparáty od Joalisu mažeme na kůži bříška nebo na kůži ruky. Nikdy kapky neužíváme vnitřně! Pokud je kapek více, vždy dodržte pauzu 30 vteřin a pak můžete použít další kapky.

Návod na užívaní máte zde:
http://www.jonas-ordinace.cz/navod-k-uzivani-preparatu-joalis-kapek/

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den,

prosím o radu. Syn 3,5 let. Poslední očkování měl v 1 roce. Očkujeme jen povinné. Očkování MMR odkládáme co nejpozději, ale kvůli školce jsem nucena ted na jaře doočkovat. Otázka zní, zda musíme přijít osobně nebo nám stačí od Vás doporučení na preparáty na detoxikaci po očkování.
Děkuji za odpověď.

S přáním hezkého dne Kukulová Katka

Odpověď:

Doporučuji mazat před očkováním alespoň týden a pak po očkování také alespoň týden kapkami: EMBRION, CRANIUM A DEIMUN-AKTIV.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

obracím se na Vás s prosbou o doporučení léčby. Je mi 58 let, od 50ti let klimax, předtím 8 let hormonální substituce (odstranění vejcovodů). Dále endokrinologie subklinická hypothreoza, léčba Euthyroxem.
Před rokem diagnostikována L 668 jiná jizevnatá alopecie. Objektivně: Ve kštici ve frontální a temporální vlasové linii atrofie kůže, perifolikulární šupinatění a erytém, trakce negativní, hypotrichóza řas a obočí. Ukončená léčba Plaquenil cca 6 měsíců. Doplněk stravy Methionin.

Velice děkuji za Vaši odpověď.
Jana Novotná

Odpověď:

Dobrý den,

příčiny hormonálních poruch jsou velice hluboké a k jejich odstranění se používají syntetické hormóny. Hormonální systém je velice komplikovaný. Já bych vám na začátek mohl doporučil tyto produkty Joalis: Activ-Col, Activ-Acid, Toxigen, Hypotal, CapiliDren. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).
Za pár týdnů bude na TV Kinosvět vysílán díl o Hormonálním systému, který jsem natočil. Pokud nemáte TV Kinosvět můžete se podívat přes internet, archív naleznete na zde.
S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den,


vrací se mi cysta na vaječníku. Užívám zatím krátkodobě Gynex. Máte pro mě nějako radu, jak léčit, eventuálně předcházet vzniku cyst?

Děkuji, M.Köhlová

Odpověď:

Dobrý den,


cysta na vaječníku je poměrně časté onemocnění, které postihuje především ženy v reprodukčním věku. Cystou je myšlena dutinka či váček naplněná tekutinou, vzniká nejčastěji zvýšeným působením určitých hormonů. Většina cyst na vaječníku je neškodná, ale některé mohou způsobit nepříjemné komplikace jako krvácení či bolest.

Na níže popsané problémy bych použil tyto preparáty Joalis: Activ-Col, Toxigen, Biosalz, GynoDren, Hypotal a Fornex. Ráno 3 preparáty – Activ-Col, Toxigen, Biosalz + večer 3 preparáty – GynoDren, Hypotal a Fornex

Doporučuji též podívat se na pořad S MUDr. Jonášem o zdraví, který točím ve spolupráci s Asociací terapeutů a detoxikačních poradců a TV Kinosvět (mluvil jsem tam i o gynekologických potížích).
Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů společnost společnost Economy class company.

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den.

Chci se prosím zeptat – má 10ti letá dcera měla před dvěma lety boreliozu. Byla léčena antibiotiky – po asi dvou kontrolách krve bylo snad vše v pořádku. Letos asi v únoru si začala stěžovat na bolest zad. Byla jsem s ní u lékařky, ta ji dala na rozbor moč – výsledky v pořádku. Přesto si na ně stěžuje. Bolí ji to spíše ve spodní části – zhruba oblast pasu. Říká, že ji to bolí tak v oblasti 8 cm od páteře a k páteři. Nebolí ji to však pořád. Z toho že záda dobrý skoro celý den a třeba ji bolí až večer, nebo někdy přes den. Má i ploché nohy. Mohl by jste mi poradit co na to a z čeho to může být? Jestli to ještě nemá souvislost s tou boreliozou?
Za odpověď děkuji mnohokrát

Chytilová Jitka

Odpověď:

Dobrý den,

začněte univerzálním postupem preparátů: Embrion, Biosalz, Toxigen, Cranium, NeuroDren a Spirobor (mazat na bříško 1 x denně 5 kapek z každé lahvičky). Dále doporučuji VEČER DÁVAT NOHY DO ŠKOPKU S VODOU, VE KTERÉ ROZPUSTÍTE 2 LŽÍCE JEDLÉ SODY A PŘIDÁTE ODVAR Z TŘEZALKY. Pitný režim zvýšit na 2 litry těkutiny denně.
Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).
Napište za měsíc, jak to vypadá.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

prosím o radu a doporučení , jaké kapičky objednat pro mou dceru Martinu (26 let). Poslední půl rok začala rapidně přibírat na váze (sportuje a jí zdravě), je neustále ve stresu, prý má bezdůvodné pocity nespokojenosti. Začalo to problémy s menstruací. Cca týden před ní mívá zácpu, menstruace přichází o něco dříve (za 25 dní), trvá cca 6 dní, ale je hodně silná a bolestivá. V době menstruace trpí také na bolest hlavy, brní ji obě končetiny a má bolesti v podbřišku. V této době mívá stavy úzkosti, je velmi plačtivá, přecitlivělá a přehnaně reaguje na vzniklé situace ve svém okolí (je si toho vědoma ale prý si nemůže pomoci). V období jara a léta jí také natékají kotníky a někdy i lýtka (nehledě na to, zda sportuje, sedí či stojí). Pomohly by jí, prosím, některé z vašich preparátů?
Děkuji moc za odpověď a za váš čas.

Odpověď:

Dobrý den paní Tomasová,

je tady vidět jasná hormonální porucha. Doporučil bych vám pro dceru objednat od Joalisu tyto preparáty: Activ-Col, Hypotal, Toxigen, GynoDren, Streson a Vegeton. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).
Pokud nám do ordinace napište vaší adresu, můžeme preparáty poslat na dobírku.

Dále bych doporučil pít Kontryhelový čaj. Příprava čaje z kontryhele: Jednu vrchovatě naplněnou lžíci dáváme do 1/4 litru vody, jenom spaříme a necháme krátce vyluhovat.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den,

prosím o radu, jak detoxikovat vnučku před a po prvním očkování (očkování se snažíme odsouvat co možná nejpozději). Před měsícem jsem vznesla tento dotaz na e-mail Bambi klubu, ale bez odezvy. Nevím, zda tento klub má ještě aktivní stránky, paní Málová (terapeutka detoxikační medicíny) odpovídala na dotazy naposledy v prosinci 2016.
V lednu 2017 byla u vás na kontrole má dcera (Veronika Jarošová), naordinoval jste jí kapičky a současně i malé 3-měsíční vnučce (malá brala TOXIGEN, BIOSALZ, CUTIDREN, CRANIUM).
Neporadil byste mi, prosím, jaké kapičky mám dále objednat pro vnučku ohledně blížícího se očkování?

Děkuji za odpověď a za Váš čas.

Hezký den přeje Tomasová

Odpověď:

Dobrý den paní Tomasová,

mrzí mě, že vám paní terapeutka Málová do dnes neodpověděla. Doporučuji mazat vnučku před očkováním alespoň týden a pak po očkování také alespoň týden kapkami: EMBRION, CRANIUM A DEIMUN-AKTIV.
Co se týče dotazů tak od 1.1.2017 odpovídá pouze přes své webové stránky. Pro maminky je tady nově Simbaklub.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

 

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

je mi 25 let a moje pleť mi dává čím dál tím více najevo, že něco není v pořádku. Ani v pubertě jsem jí neměla tak problematickou, po vysazení antikoncepce před cca 5ti lety se to zhoršilo, ale pak to celkem ustálo. Co mám na obličeji teď, to není ani akné… jak bych to popsala. Takové červené skvrnky v kombinaci s pupínky. Dřív jsem to měla především na bradě, teď to mám i na tvářích a v oblasti spánků. Dříve jsem to připisovala hormonální nerovnováze (nechodila mi ani menstruace), to se teď ale naštěstí dalo do pořádku (nevím, zda díky cvičení jógy, tibetské medicíně nebo tím, že jsem se dostala z podváhy 46 kg / 174 cm na aktuálních cca 53 kg). 

Cca před čtyřmi roky jsem postupně přešla na veganskou stravu, kterou se však snažím mít však bohatou na všechny možné vitamíny, bílkoviny, tuky apod. Alespoň občas si teď dávám pro svůj klid nějaký kozí výrobek, vejce nebo třeba jednou měsíčně paštiku z husích jater kvůli obsahu B12, kterého jsem měla nedostatek a chodila jsem cca před dvěma roky na injekce. Taky jsem brala chvíli železo, které jsem však neměla tak tragické.

Užívala jsem také doplňkový komplex pro ženy vč. B12, moje tělo ale vitamín asi nepřijímalo (nevím, zda ho nedokáže vstřebat, nebo že bych ho měla nadmíru… ta druhá varianta by ale byla asi až moc optimistická), protože ho vylučovalo v moči (sytě žlutá barva, specifický zápach) i přes to, že jsem užívala třetinu doporučené dávky.

Dokázal byste mi prosím, aspoň takto na dálku pomoci? Co s tím mohu dělat?
Moc Vám děkuji za Váš cenný čas!

Lucie

Odpověď:

Dobrý den paní Tomšová,

vaše potíže, které popisujete, poukazují na střevní dysmikrobii. Začal bych tam, doporučil bych od Joalisu tyto preparáty: ACTIV-COL, ACTIV-ACID, TOXIGEN A CUTIDREN. Doporučuji též podívat se na pořad S MUDr. Jonášem o zdraví, který točím ve spolupráci s Asociací terapeutů a detoxikačních poradců a TV Kinosvět.

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů společnost společnost Economy class company.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

chtěla bych vás poprosit o radu. Před 8 lety jsem byla na operaci žlučníku, která byla komplikovaná, při operaci byl protržený žlučovod, následovalo ERCP a dočasný stent do žlučovodu, což se odrazilo i na mé psychice. Od té doby mě trápí průjmy, asi tak 2 x denně, převážně v dopoledních hodinách a v žaludku se mi tvoří větší žlučové jezírko. Prošla jsem různými vyšetřeními (kolonoskopie, CT břicha, enteroklýza, ultrazvuk, odběr krve, gastroskopie) příčina se nezjistila, mám se s tím naučit žít. Brala jsem antidepresiva, Befungin, Probiotika, ale vše se upraví jen krátkodobě, asi tak na 14 dní a opět se to vrátí. Další můj problém je polyneuropatie dolních končetin, která se mi projevila před 3 lety zhoršenou citlivostí chodidel a nyní je i chůze dost nejistá. Užívám 1 rok Milgammu N a střídám ji s Revitanervem strong, ale zlepšení nepozoruji. Krevní hodnoty cukru mám trochu zvýšený 6,9 až 7, beru Siofor.
Prosím Vás o radu, zda by byly vhodné na moje potíže vaše produkty a jaké. Je mi 70 let.

Děkuji Vám za podání zprávy.

Odpověď:

Dobrý den,

polyneuropatie je zánět nervových vláken. Potíž je v tom, že zánět nervů může být způsobený řadou toxinů. Může to být virus, borelie, kyselina močová, průmyslové toxiny, střevní toxiny atd. To vyžaduje přesnou diagnostiku. Doporučuji vám od Joalisu tyto preparáty: NEURODREN A BIOSALZ + PŘIDAT NA STŘEVNÍ SYMBIÓZU ACTIV-COL. Dále doporučuji _VEČER DÁVAT NOHY DO ŠKOPKU S VODOU, VE KTERÉ ROZPUSTÍTE 2 LŽÍCE JEDLÉ SODY A PŘIDÁTE ODVAR Z TŘEZALKY _  Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý večer,

doslechla jsem se, že Vaší metodu používá i paní Antonie Veličková z Frýdlantu nad Ostravicí…je možno na ní dostat nějaký kontakt, zda-li je to pravda…

Děkuji moc Týčová Roberta

Odpověď:

Dobrý den,

paní Veličková je DETOXIKAČNÍ PORADCE A ČLEN ASOCIACE TERAPEUTŮ A DETOXIKAČNÍCH PORADCŮ. Níže zasílám kontakt:

VELIČKOVÁ ANTONÍNA

mobil: 732 870 603

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

Má dcera (7 LET) má již měsíc přetrvávající zvýšené teploty (kolem 37,2), je bledá, ale žádné další obtíže nejsou. Krevní testy již v minulosti ukázaly histaminovou intoleranci, může to být podle Vašeho názoru důvodem těchto teplot? Před pár lety se párkrát osypala, takže jsme vyřadili ty nejhorší potraviny s vysokým obsahem histaminu a od té doby byla bez potíží. Aktuální krevní testy žádný problém neodhalily, moč je v pořádku. Je nyní nutné držet striktní antihistaminovou dietu?

Moc děkuji za Váš názor.
Kateřina Marhoulová

Odpověď:

Dobrý den paní Marhoulová,

problém asi není v histaminu z potravy. Vyšší tělesný histamin ukazuje na zvýšenou produkci histaminu plicemi. DŮVODY TEPLOTY VŠAK SPOČÍVAJÍ V PORUŠE FUNKCE HYPOTALAMU. Doporučil bych dceři mazat tyto produkty od Joalisu: BIOSALZ, HYPOTAL, RESPIDREN – (mazat na bříško 1 x denně 5 kapek z každé lahvičky). Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore.

Mám 93 letou maminku, léta bere letrox, glyvenol, inhibace, anopyrin,nitromint a refluin. Štítná žláza, tlak, srdce, osteoporoza. Poslední dobou nemůže spát – PÁLÍ JI CHODIDLA, zkoušeli jsme tvaroh, mast, nyní umýváme před spaním až po kolena, to pomáhá nejvíc, ale ne na celou noc. Maminka je chodící, dost leží nebo sedí u stolu a kreslí, luští…taky trpí na časté noční močení, taky dlouhodobě. Jak bychom jí mohli pomoct, aby se aspoň trochu vyspala? Nohy oteklé nemá, ani barevné.

Děkuji za odpověď a taky za všechny diváky, kterým na TV svět vysvětlujete zdravotní problémy.
Jaroslava Sirotková

Odpověď:

Dobrý den paní Sirotková,

potíže maminky jsou způsobené polyneuropatií, což je zánět nervových vláken. Potíž je v tom, že zánět nervů může být způsobený řadou toxinů. Může to být virus, borelie, kyselina močová, průmyslové toxiny, střevní toxiny atd. To vyžaduje přesnou diagnostiku. Doporučuji vám od Joalisu tyto preparáty: NEURODREN A BIOSALZ. Dále doporučuji _ VEČER DÁVAT NOHY DO ŠKOPKU S VODOU, VE KTERÉ ROZPUSTÍTE 2 LŽÍCE JEDLÉ SODY A PŘIDÁTE ODVAR Z TŘEZALKY _ Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den,

prosím o radu zde je možné a pokud ano, tak jakým přírodním preparátem regulovat zvýšenou hladinu hormonu Dopamin v mozku.

Děkuji za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,

Dopamin patří mezi skupinu mozkových mediátorů. Mozek ho vyrábí pro různé funkce. Přírodní preparáty ke zvýšení produkce neznám, synteticky se používá L-Dopa.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Vážený pane MUDr. Jonáši,

jelikož bohužel nepřijímáte nové pacienty, obracím se na Vás s žádostí o radu: syn byl na přeočkování proti tetanu v 10 letech, po očkování měl v místě vpichu otok v průměru 10 cm, za 3 dny zvracel a za 14 dní (po hodině tělocviku) bolest hlavy, teplota 39 st (2 dny) a zvracení. Nerada bych, aby měl syn nějaké následky, proto bych chtěla objednat nějaké přípravky Joalis. Jen váhám, zda detoxikační balíček očkování nebo pouze přípravek Deimun Aktiv? Nebo kombinaci nějakých jiných přípravků?

Děkuji za Vaši odpověď. Lucie Lamerová

Odpověď:

Dobrý den paní Lamerová,

tzv. akutní reakce na očkování nekorespondují s trvalými následky po očkování. Myslím, že stačí Deimun Aktiv. Můžete se podívat na pořad, který jsem NA TÉMA OČKOVÁNÍ natočil pro I-TELEVIZI ATADEP.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Vážený pane doktore,

zajímá mě způsob UŽÍVÁNÍ VAŠICH MASTIČEK JOALIS. Mám nyní vrbovou, je tam psáno mazat na obličej a krk jako krém. Je na klouby, tak bych předpokládala mazat na problémový kloub? Děkuji za radu a vysvětlení a přeji mnoho zdraví a dalších výborných preparátů.

Andrea

Odpověď:

Dobrý den paní Andreo,

jelikož jde o informatika je jedno, kde mast aplikujete. Údaj na kelímku je takto nelogický proto, že mast je schvalována jako kosmetikum. Nijak to však neovlivňuje účinnost.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem jestli je možné léčit a vyléčit chlamydie trachomatis? Popřípadě dobu léčení.

Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den paní Kozlová,

chlamydie trachomatis je bakteriální infekce. Důvodem potíží je oslabení imunitního systému z důvodu dysmikrobie. Doporučil bych vám od Joalisu tyto produkty: ACTIV-COL, TOXIGEN, GYNODREN A URINODREN. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

V PŘÍPADĚ AKUTNÍCH POTÍŽÍ, VYHLEDEJTE LÉKAŘSKOU POMOC.

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Vážený pane doktore, 

obracím se na Vás s prosbou o radu. Je mi 57 let, jsem bezdětná, v září 2013 jsem absolvovala operaci totální hysterektomie pro mnohačetné myomy na děloze. Od té doby na doporučení mé gynekoložky stále beru nějaké hormonální přípravky, nejdříve to byl Lady Bon, pak Activelle, nyní estrogeny Lenzetto.Paní doktorka mi říkala, že mám hormonální bouři v těle, protože FSH mám 141 IU/I./LH 59/.

Pracuji jako učitelka na střední škole v Ostravě, asi rok mám střídavě specifické psychické stavy,nejčastěji po ránu, jako bušení srdce, jsem nervózní, podrážděná, plačtivá, mám pocit úzkosti, deprese, strachu, že nedojdu do školy, že nejsem schopna učit. Někdy mám dokonce takové bolesti břicha, jako bych měla menstruaci. Většinou situaci řeším analgetiky či spasmolytiky, protože musím potlačit bolest a ve škole musím fungovat.

Do důchodu mám ještě 7 let a už jsem zvažovala i možnost odchodu ze zaměstnání s tím, že by mne živil manžel. Jsem stále unavená, když přijdu odpoledne domů, musím si lehnout a teprve až se trošku vyspím, jsem schopna dále fungovat. Mám návaly, ale nepotím se. Navíc mne psychicky vyčerpává 2x týdně návštěva mé nemocné, nemohoucí maminky, která je umístěna v DD v Opavě. Na vašich webových stránkách píšete, že příčinou silných klimakterických problémů jsou metabolické poruchy. Prosím, poraďte mi, který z vašich přípravků by mi pomohl řešit mou situaci ? A nebo jsem zralá na antidepresiva?

Budu Vám, pane doktore, vděčná za Vaši odpověď, i když vím, že klientů, jistě se závažnějšími problémy, máte mnoho.

Děkuji a přeji pohodový den
S pozdravem


Ivana Hotová

Odpověď:

Dobrý den paní Hotová,

PŘÍČINY HORMONÁLNÍCH PORUCH jsou velice hluboké a k jejich odstranění se používají syntetické hormóny. Hormonální systém je velice komplikovaný.
Já bych vám doporučil tyto produkty Joalis: ACTIV-COL, TOXIGEN, HYPOTAL, ANTIMETAL A GYNODREN. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora Společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

Za pár týdnů bude na TV Kinosvět vysílán díl o Hormonálním systému, který jsem natočil. Pokud nemáte TV Kinosvět můžete se podívat přes internet, archív naleznete na http://asociace-tdp.cz/tv-kinosvet/

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou o radu. Můj syn (7 měsíců) trpí asi od 3 měsíců na ekzém. Paní doktorka ho diagnostikovala jako atopický, ale jistá si úplně nejsem. Prvně začal na loktech, poté jsme začali mazat biodermou a časem vymizel. Také jsem při kojení vynechala veškeré mléčné výrobky, protože se mu poprvé objevil zhruba po měsíci, kdy jsem je pravidelně konzumovala. Poté se ekzém objevil na zádech v podobě malého flíčku. Po očkování se opět rozjel. Tentokrát na zádech(převážně suchá místa, mírně začervenalá) a následně se přidaly i lokty a podkolení jamka. Kojit jsem přestala a přešli jsme na HA Nutrilon. Problémy stále trvají. Před dvěma měsíci jsme absolvovali vyšetření na přístroji Bicom a vyšly nám tyto hodnoty.

Alergeny:

PLÍSNĚ
LOSOS
SEZAM
PROSO
ČAJ
LAKTOZA
MLÉKO KRAVSKÉ
POMERANČ
BANÁN
OLŠE
A MOŽNÁ MŮŽE MÍT ALERGICKOU REAKCI PO KOUSNUTÍ KOMÁRA

Gastro

Aktuální testované výsledky
Testované položky Normální hodnoty Naměřené hodnoty Výsledek testu
Koeficient sekrece pepsinu 59.847 – 65.234 59,134 Mírně abnormální (+)
Koeficient žaludeční peristaltiky 58.425 – 61.213 59,131 Normální (-)
Koeficient žaludeční absorpce 34.367 – 35.642 34,29 Mírně abnormální (+)
Koeficient peristaltiky tenkého střeva 133.437 – 140.476 126,918 Mírně abnormální (+)
Koeficient absorpce tenkého střeva 3.572 – 6.483 3,386 Mírně abnormální (+)

Játra

Aktuální testované výsledky
Testované položky Normální hodnoty Naměřené hodnoty Výsledek testu
Metabolismus proteinu 116.34 – 220.621 110,59 Mírně abnormální (+)
Produkce energie 0.713 – 0.992 0,602 Mírně abnormální (+)
Detoxikační funkce 0.202 – 0.991 0,158 Mírně abnormální (+)
Produkce žluči 0.432 – 0.826 0,158 Středně abnormální (++)
Obsah tuku v játrech 0.097 – 0.419 0,104
Normální (-)

Dívala jsem se na vaše přípravky, ale ty, které doporučujete ve videu nejsou vhodné pro děti a ty, které máte jako dětské, tak jsou až pro děti starší. Chci se prosím zeptat, měl byste pro nás něco,co by nám pomohlo? Jak v detoxikaci, tak třeba v boji s případnými dalšími alergeny? Je něco, co byste nám doproučil vyřadit ze stravy, nebo naopak zařadit? Bojím se dalšího očkování, že se to ještě zhorší.Děkuji vám moc za odpověď a přeji hezký den.

Slavíková Dagmar

Odpověď:

Dobrý den paní Slavíková,

potíže, které popisujete poukazují na střevní dysmikrobii, proto bych začal tam.

Doporučil bych od Joalisu tyto preparáty: Embrion, Toxigen, CutiDren, Deimun-aktiv – mazat dítěti na kůži bříška 1x denně 5kapek z každé lahvičky. Doporučuji též PODÍVAT SE NA POŘAD S MUDR. JONÁŠEM O ZDRAVÍ, který točím ve spolupráci s Asociaci terapeutů a detoxikačních poradců a TV Kinosvět.

Nepracuji s Bicomem, nemohu proto komentovat výsledky měření. Pracuji s přístrojem Accucomb a EAM set programem.

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC)  www.eccklub.cz

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den,

obracím se na vás s prosbou o pomoc . Je mi 55 let a již víc jak rok se mi kolem očí dělá ekzém, který byl na kožním diagnostikován jako atopický. Vždy to začíná stejně, svědění, zarudnutí, otok a bolest. Jediné, co na léčbu zabere , jsou kortikoidy – LOCOID. Bohužel vím, že jakékoli užívání kortikoidů, je cesta do pekla. Absolvovala jsem kožní testy, testy na alergologii, které byly vždy negativní. Na promazávání používám měsíčkový krém, který mě jako jediný z vyzkoušených, nedráždí a nepálí.
Budu vděčná za jakoukoliv radu.
Děkuji a přeji hezký den.

Naďa Martinková

Odpověď:

Dobrý den paní Martinková,

vaše potíže (atopický ekzém), které popisujete poukazují na střevní dysmikrobii, proto bych začal tam. Doporučil bych od Joalisu tyto preparáty: Activ-Col, Activ-Acid, Toxigen a CutiDren. Doporučuji též PODÍVAT SE NA POŘAD S MUDR. JONÁŠEM O ZDRAVÍ, který točím ve spolupráci s Asociaci terapeutů a detoxikačních poradců a TV Kinosvět. 

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC)  www.eccklub.cz

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

chtěla bych poprosit o radu.Už asi 2 roky mě stále bolí břicho. Byla jsem snad na všech vyšetřeních (UZ břicha, gynek.UZ,vyš.moč.měchýře,endoskopie,kolonoskopie,vyšetření žaludku, CT břicha) ale nikde nic. Paní doktorka mi řekla, že jsem vyšetřená, tak že se s tím musím naučit žít. Navíc tedy trpím na bolesti žaludku – mám refluxi. K tomu mě střídavě bolí klouby-kyčle, kolena, lokty, palec, nyní se přidala bolest celé páteře. Začínám z toho být ve stresu, každou chvilku mi buší srdce, nemyslím už na nic jiného, než na bolest. Neměl byste nějakou radu?

Mnohokrát děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den pani Zdeno,

MUSÍTE UPRAVIT STŘEVA (STŘEVNÍ MIKROFLORU), proto bych doporučil od Joalisu produkty: Activ-Col, Activ-Acid, Toxigen, Streson.

Hlavně bych zahájil koupele nohou nebo celotělové koupele. Do škopku s mírně teplou vodou dáte 2 lžíce jedné sody a po dobu několika týdnů budete nohy koupat v této lázni (koupat 1 hodinu). Zároveň doporučuji zvýšit pitný režim na 2 až 2,5 litrů vody denně, abychom pomohli ledvinám odplavit přebytečnou sůl z těla.

Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den pane doktore,

prosím Vás o radu, jak a co detoxikovat při problémech s tvorbou poměrně velkého množství větších pih, které jsou navíc vystouplé nad povrch kůže. Tvoří se mi zejména v oblasti trupu (břicho, záda) a rukou. Některé drobné „pihy“ jsou červené, ty vystouplé nejsou. Je mi 42 let, tento problém jsem neměla snad jen jako dítě, moje maminka tím trpí také. Kapičkami Joalis detoxikuji zhruba 1 rok, nyní bych se chtěla pokusit pracovat i s touto oblastí.

Moc děkuji za odpověď.

Eva Erlebachová

Odpověď:

Dobrý den paní Erlebachová,

pihy jsou tvořené pigmentovými buňkami melanocyty. Ty jsou regulovány mozkovými žlázami – Epifýzou, Hypofýzou a Hypotalamem. Toxiny mohou být různé. Doporučil bych vám produkty ACTIV-COL A STRESON OD JOALISU – UŽÍVAT BEZ PŘESTÁVKY ASI 1/2 ROKU. O HORMONECH BUDU MLUVIT v některém s dalších dílů pořadu S MUDR. JONÁŠEM O ZDRAVÍ, který točím ve spolupráci s ASOCIACI TERAPEUTŮ A DETOXIKAČNÍCH PORADCŮ a TV Kinosvět Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distributora preparátů Joalis firmy společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore,

prosím o radu: před měsícem se mi projevila bolest křížové oblasti, před týdnem od lékařky antibiotika Nolicin. Dle lékařky v moči přemnožené mikroorganismy a snížená funkce ledvin (dle jejích slov „normální stav“ při tomto onemocnění), výsledek prvního rozboru krve: nízký počet červených i bílých krvinek (na obnovu červených již užívám Maltofer), výsledek druhého rozboru krve ještě neznám. Prosím o radu, jaké preparáty a v jakém pořadí užívat, abych si mohla uvést tělo do pořádku a jaké preparáty do budoucna užívat, aby se můj současný stav již neopakoval.
Předem děkuji a přeji Vám jen to dobré.

Jana

Odpověď:

Dobrý den paní Čechová,

MUSÍTE UPRAVIT STŘEVA (STŘEVNÍ MIKROFLORU) proto bych doporučil od Joalisu produkty: ACTIV-COL, TOXIGEN A URINODREN. Doporučuji najít vhodného terapeuta, který by se vám mohl věnovat. Můžete se podívat například mezi ČLENY ASOCIACE TERAPEUTŮ A DETOXIKAČÍCH PORADCŮ nebo na též na stránkách distributora Joalis. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den,
dočetla jsem se, že nepřijímáte nové pacienty a tak jsem si dovolila obrátit se na Vás s prosbou o pomoc. Prodělaná borelióza (chronická). Přetrvávají potíže – bolest kůže, psychické problémy (vyřizuje mě z práce) – při jakémkoliv problému úzkost, až fyzické ataky strachu, buzení ve tři hodiny v noci – bušení srdce, neklid v těle. V očích černé šmouhy, z nich dlouhé nitky (zvětšují se, někdy v očích brnění). Moc děkuji za váš čas a budu vděčná za Vaši radu.

Vlasta

Odpověď:

Dobrý den paní Vlasto,

začněte univerzálním postupem preparátů: Activ-Col, Streson, RespiDren a Vegeton. Preparáty Joalis můžete objednat přes e-shop distibutora preparátů Joalis firmy společnost Economy Class Company s.r.o. (ECC).

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

Dotaz:

Dobrý den, pane doktore!

Chci se zeptat, zda je vhodné užívat v těhotenství čaj z kozlíku lékařského (případně i ve směsi s jinými bylinkami) pro dobré spaní, případě jakou bylinku lze využít? A dále jestli je v těhotenství vhodný čaj s rebarborou? Předem děkuji za odpověď!

Ludmila Červenková

Odpověď:

Dobrý den paní Červenková,

v těhotenství na zklidnění můžete pít Levanduli i Kozlík, REBARBORU NIKOLIV.

S pozdravem

MUDr. Josef Jonáš – poradna celostní medicíny
www.jonas-ordinace.cz

 

Máte zdravotní dotaz nebo problém? Napište nám!

© 2016 MUDr. Josef Jonáš - poradna celostní medicíny

Vytvořil IMCerny.com