Dotazy ohledně zdraví můžete posílat i nadále. MUDr. Josef Jonáš vám odpoví. Uvedené preparáty nenahrazují klasickou medicínu a léky s ní související.

MUDr. Josef Jonáš si dovoluje touto cestou informovat veřejnost, že s účinností od 29. 3. 2018 již není spolumajitelem společnosti JOALIS s.r.o. a nezastává v rámci této společnosti ani žádnou jinou funkci.
Podíl MUDr. Jonáše ve společnosti JOALIS s.r.o. byl převeden na společnost ECONOMY CLASS COMPANY s.r.o.

Dotaz:
Dobrý den,
loni v srpnu mi byl diagnostikován zánět jícnu, léky špatně snáším, chtěla jsem poprosit o radu a doporučení nějakých bylinných přípravků. Snažím se vyhýbat jídlům, která mi vadí, jíst menší porce, přesto všechno mne často pálí žáha a často říhám.
Děkuji. Jitka H.

Odpověď:
Dobrý den,
pálení žáhy, říhání atd. je nervový problém – Nervus Vagus. Pokud budete chtít, můžete nám napsat o preparáty.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Prosím o radu, mám skoro 4 lete ho syna a na ORL nám doporučují odstranění nosní mandle. Ráda bych se tomu ale vyhnula, protože si myslím, že to problém asi moc neřeší. Můžete mi prosím poradí jak se potíží u syna zbavit?
Děkuji za odpověď, Alice Kuchčak

Odpověď:
Dobrý den, paní Kuchčak.
Nosní sliznice a mandle je sídlem chronických infekcí, nejčastěji virových. Mohou to být i chlamydie či mykoplazma. Odstranit chronickou infekci, to znamená určitý proces práce s imunitním systémem. Můžeme vám poslat preparáty, které zbaví nos a dutiny infekce a pak není potřeba mandli odstraňovat.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, nad přístrojem uvažuji, i když už deset let detoxikuji kapkami pana doktora Jonáše. Určitě se můj zdravotní stav o mnoho zlepšil, ale alergie na různé potraviny mi zůstaly a podle lékaře mám stále osteoporózu. Je naděje, že by se mi užíváním přístroje mohly tyto problémy zlepšit?
Ivana P.

Odpověď:
Marion je podstatně dokonalejší než preparáty. Terapeut či člověk sám neudělá tak dokonalý výběr preparátů, jako zajistí Marion. Připravuji jeden preparát, který Vám zdarma pošleme. Pro mimořádně vzdorující případy.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Vážený pane doktore. Lze prosím hodinkami Marion vyléčit Alzheimerova choroba?
Děkuji za odpověď. Josef N. Vlašim

Odpověď:
U Alzheimerovy choroby dochází k zániku buněk mozkové kúry. Tato nemoc bohužel sahá nad možnosti výrobku Marion. Na druhou stranu, mnoha zdravotním problémům lze předcházet.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, na blogu Marion jsem se dozvěděla, že k prvním účinkům Marionu patří rozbíjení solných krust a vylučování biogenních solí. To je báječné! Asi měsíc užívám přípravek Biosalz, když teď mám Marion, mám Biosalz vynechat nebo ho můžu užívat současně? Také se chci ještě zeptat, jestli pane doktore přibíráte nové klienty.
Děkuji za informaci. Věra V.

Odpověď:
Nové klienty opatrně přibírám, můžete se objednat u mé dlouholeté asistentky Denisy Pitnerové přes email jonas.recepce@seznam.cz , kde je potřeba uvést jméno klienta, který půjde na vyšetření a mobil. Marion můžete kombinovat s preparáty.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore,
můj chlapec (10 let) před necelým měsícem onemocněl „cukrovkou I.typu “ , co doporučíte pro správny běh onemocnění?
Děkuji. S pozdravem Jana

Odpověď:
Bohužel, cukrovku I. typu neumím léčit ani významným způsobem ovlivnit.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na možné příčiny otékání kloubů po těle. Docházím do revmatologického ústavu, kde mi léčí revmatologii. Má nemoc je auto-imunní, napadající různé klouby, někdy postupně, někdy současně. Lékaři se snaží utišit otoky léky, které mě ale v poslední době i přes léky velmi trápí a bolest je někdy nesnesitelná. Ráda bych zkusila jinou cestu léčby a zejména hledání příčiny. V současné době se řeší pouze důsledek a akutní bolest. Je mi 42 a dříve jsem aktivně sportovala a tančila.
Vím, že nové pacienty v této chvíli nepřibíráte, ale třeba mi dokážete pomoci radou nebo odkazem na jiného lékaře, na kterého bych se mohla obrátit.
Předem děkuji za váš čas.
S pozdravem Eva Ch.

Odpověď:
Revmatickou artritis medicína dobře léčí biologickou léčbou. Bohužel je drahá, tak ji každému nenabízí. Myslím, že byste se měla soustředit na její získání. Přírodní léčba je dlouhodobá, nesnadná a pro pacienta drahá.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, chci se zeptat, můžete poskytnout, poradit něco, co by nějak pomohlo při pokročilé rakovině prostaty, která se začala léčit hormonální léčbou u pacienta, kterému je 76 let? Děkuji za odpověď.

Odpověď: 
Léčit rakovinu prostřednictvím e-mailu neumím. Tam jsem dosud nedospěl.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den pane doktore, již třetím rokem bojuji s boreliózou, přičemž poslední rok ji mám dle krevních testů stále pozitivní. Mohu Vás poprosit o radu, jak se boreliózy zbavit nadobro? Ráda bych v brzké době otěhotněla, což bohužel není zcela v souladu s nemocí…
Moc děkuji! Lenka

Odpověď: 
Chronická borelióza je detoxikací léčitelná. Její složitost spočívá v tom, že postihuje nejrůznější tkáně v organismu a léčba je určována faktem, která tkáň je napadená. V krvi jsou pak protilátky proti borelii, nikoliv borelie jako taková. Mohu se pokusit zasáhnout proti borelii obecně. Byly by to čtyři preparáty. Napište mi adresu.

Dotaz:
Dobrý den pane doktore, prosím Vás o radu, moje maminka (76 let) má neustálý třes v celém těle. Trvá to již několik let, poslední dobou se to velmi zhoršilo. Začalo to mírným třesem v chodidlech, cítila jej když stála, nyní maminku obtěžuje třes neustále, i když leží. Chůze a stabilita se jí také zhoršila.
Předem děkuji za Vaši odpověď, Hana P.

Odpověď: 
Nevím, zda jste maminku nechala vyšetřit na Parkinsonovu chorobu. Ta se léčí farmaky. Třes je nervové onemocnění, na které bohužel přírodní léčbu neznáme.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Vážený pane doktore, píši Vám, s prosbou o doporučení – zaslání – předání kapek pro detox těla. Má dcera (5 let) dnes dobrala antibiotika – penicilin. Byla ji z krve prokázaná Borelioza, údajně v rané fázi. – po vytvoření fleku na obličeji… Tyto antibiotika byly první v jejím životě. Dcera nar. 4.11.2012, váha 17,5kg, výška 110cm –
Ráda bych její tělo dostala rychle zpět do formy celkově. Nastává čas bacilů. Navštěvuje baletní školu. Mnohokrát děkuji za Vaši pomoc.
S přátelským pozdravem
Mirjam

Odpověď:
Napište mi Vaši adresu. Pošlu Vám pro dítě příslušné přípravky.

Dotaz: 
Dobrý den, je mi 19 let a zjistili mi DNU. Je pravda, že ji nelze vyléčit? Nebo lze alternativní cestou?
Děkuji za odpověď. S pozdravem Tomáš A.

Odpověď:
Dobrý den. DNA je hromadění odpadových produktů z masa. Je varováním, že dotyčný člověk nemá enzymovou výbavu pro konzumaci masa. DNU lze vyléčit kombinací diety a detoxikace.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý deň. Pred 20 rokmi po skončení VŠ mi bola stanovená, po lumbalnej punkcii, diagnoza neuroborelioza a kliešťová encefalitida . Dokazom z LP. Absolvovala som 2 x liečbu ceftriaxonom 21 dní.V rozpäti 2 rokov. Následne mi zostali bolesti klbov, hlavne kolená , ale pred 4 rokmi som prestala jesť maso a klbove príznaky sa výrazne zmiernili , takmer vymizli a cítim sa celkom fajn.Nikdy som nebola na PN, lieky neberiem nijaké. KO a Biochemia v norme .Borelia IgM IgG negatívna aj doteraz.
Teraz po 20 rokoch „plného zdravia“ som začala mať extrasystoly, palpitacie a poruchy rytmu , riešila som to salicylatmi ako prevenciu tromboembolickej choroby a betablokatormi. Postupne som tieto vysadila ,lebo tieto prejavy ako prišli tak odišli. Začala som myslieť na boreliové poruchy rytmu . Celé obdobie arytmie trvalo od janura do juna 2017.
Na začiatku septembra z „plného zdravia “ prišlo vertigo a ataxia .Dramatický priebeh ,rotačne vertigo .Čakala som 3 dni, či to neprejde, a ako lekár som si nasadila liečbu, príznak som samozrejme len potlačila, megadávkou antiedematozne posobiacich kortikoidov, nasadila som si ginko a znova salicylaty a poprosila som neurologičku o NMR .Myslela som zase na boreliu, nakoľko nikdy som nijak netrpela bolesťami hlavy, ani závratmi , ani ničím podobným. Na NMR mám popisovane obojstranne ložiská v bielej hmote, rezonacia bola aj na potvrdenie , alebo vylúčenie SM. Tá sa nepotvrdila a momentalny stav je popisovaný ako neuroborelioza. Chcela som sa na vás obrátiť a poprosiť vás o doporučenie terapie , ktorú by som si rada zakúpila.
Ďakujem .Bývam a pracujem v Nitre. K.

Odpověď: 
Dobrý den, v současné době pracuji s velmi účinným anti-boreliovým preparátem. Můžeme Vám ho poslat. Pár dnů strpení. Připomeňte se znovu. Často se kombinuje s protivirovým preparátem a preparátem k odstranění metabolitů.

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore Jonáši. Můj syn (49 let) má R.S. Nemoc mu zjistili v 47 letech.Má těžší formu, ale pracuje na celý úvazek. Potíže mu dělá pravá strana, při delší chůzi kulhá a občas zakopává. 3x týdně si píchá injekce. Jelikož zatím máte všechny obsazené termíny,moc vás prosím o radu jaké přípravky by mu ulevili. Děkuji za váš čas. Jana P.

Odpověď: 
Detoxikace při roztroušené skleróze má za úkol zastavit autoimunitní aktivitu mozku, která je vlastní příčinou R.S. Tam, kde došlo k demyelinizaci (vymizení myelinových pochev), tam nervový systém nepřenáší signál a porucha je nenapravitelná. Proces detoxikace mozku je složitější a vyžaduje nejméně cca 8 přípravků. V případě zájmů tedy napište. Také doporučuji se podívat na pěkný rozhovor s klientkou s R.S. http://asociace-tdp.cz/rozhovor-25-unora-2016-kristyna-v/
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den pane doktore, obracím se na Vás s žádostí o pomoc.. Moje 8-letá holčička má alopecii totals- diagnóza T638. První výpad vlasu byl v 10 měsících věku. Poté opakované výpady vlasu.
Nyní výpad od jara 2016. I přes lokální terapii, iontoforézu a fototerapii UVA oblouk- se nezdařil opětovný nárust vlasu. Dcera je jinak zdravá, lékaři nenašli žádnou příčinu nemoci. Alergie proti vlasovým fotikuli- nepotvrzena. Dcera chodí do 2.třídy a začíná se stydět, lidi na ni koukají. V současnosti se obnovilo pouze obočí, řasy jsou pouze světlé- albínové. Vlasová kštice bez vlasů. Měl by jste pro mou dceru nějaké řešení nebo se s alopecií nedá nic dělat?
S pozdravem Anna P.

Odpověď: 
Bohužel, je to smutné, ale při totální alopecii již mohou být zaniklé vlasové cibulky. „Pokus“ o léčbu je nákladný a výsledek nejistý.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý deň, gynekológ ma vyslal na vyšetrenie malej pánve magnetickou rezonanciou. Dôvodom bolo zistenie rozsahu a umiestnenia endometriózy. Bola, žiaľ, použitá kontrastná látka a musela som po dobu cca 30 minút nehnute ležať v diskomfortnej polohe s rukami nad hlavou. Od vyšetrenia mám problémy v podobe bolestí hlavy, chrbtice, závratí a trnutia končatín. Bola som na dvoch masážach, ani jedna výraznejšie s problémami vyššie nepomohla. Nie som si istá, či ten problém je ortopedický alebo je to skôr záležitosť zaťaženia CNS (niečo, čo býva po očkovaniach), príp.oboje. Máte prosím nejakú radu, ako si pomôcť Vašimi metódami a preparátmi? Vopred ďakujem.

Odpověď: 
Dobrý den, bohužel jde o neobvyklou potíž a na takovou neexistuje standartní řešení.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore. Četla jsem v dotazech níže schéma k terapii boreliozy. Pochopila jsem správně, že se berou všechny uvedené přípravky najednou a preparát Spirobor opakovaně po dobrání všeho uvedeného? Abych věděla, co objednat. Manžel má obtíže s putujícími paresteziemi končetin trupu… V krvi je nález nevýrazný, údajně se s infekcí setkal, ale není aktivní. Z infekčního ho posílají na neurologii, z neurologie na infekční a vlastně nikde mu nepomohli.
Děkuji za odpověď. Taťána V.

Odpověď: 
Parestezie bývají způsobeny skrytými boreliemi. Mohou se však účastnit i jiné toxiny. V současné době pracuji s velmi účinným anti-boreliovým preparátem. Můžeme Vám ho poslat. Pár dnů strpení. Připomeňte se znovu. Často se kombinuje s protivirovým preparátem a preparátem k odstranění metabolitů.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, pane doktore. Obracím se na Vás s následujícím dotazem: V lednu 2017 prodělal syn (10 let) angínu. Po dobrání ATB mu byla v krvi zjištěna zvýšená hodnota ASLO. Od té doby chodíme každé tři měsíce na kontrolu a stále je hodnota ASLO vyšší. Naposledy jsme byli teď v září 2017 – hodnota cca 570. Doporučujete nějaký vhodný preparát na snížení hodnoty ASLO, nebo se hladina sníží sama?
Děkuji za odpověď. Lenka C.

Odpověď: 
ASLO znamená Anti-streptolysin. Jedná se o imunologickou látku, což znamená, že se v těle nachází ložisko streptokoků. V případě zájmu Vám můžeme poslat směs nových přípravků. S odkazem na tento e-mail napište. Zvýšené ASLO není dobré.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den. Prosím, mám potíže s ledvinami, piji Jančův čaj. Kromě toho můj žlučník obsahuje kamínek o velikosti 2 cm, který mi nebyl dodnes vyoperován pro vážné potíže s plícemi. Bojím se operace, bude mi už 68 let. Pila jsem peruánské čaje, dělala pokusy s olivovým olejem, brala jsem homeopatika, ale kamínek se nezmenšil. Má smysl se ještě o něco pokoušet?
Děkuji za odpověď. M.

Odpověď: 
Bohužel, neznám žádný způsob k rozpuštění žlučového kamene.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, byly mi diagnostikovány papilomaviry. Máte ve vaší nabídce účinnou léčbu na toto onemocnění?
Předem děkuji za odpověď. Lucie

Odpověď: 
Je důležité, kde se papilomaviry vyskytují. Pracuji nyní s účinným preparátem proti HPV. Sledujte novinky na stránkách http://www.jonas-ordinace.czhttp://asociace-tdp.cz/
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Vzhledem k tomu, že jste mi vždy velmi dobře poradil (ohledně léčby dětí, ekzému, salmonely…), dovolím si Vás opět požádat o radu / pomoc.
Mám 62 letého tatínka, který před rokem začal mít problémy s kůží na rukou. Velmi mu zhrubla a začala praskat. Jedná se o kůži na prstech a dlaních (spodek rukou). Paní doktorka na kožním ho léčí kortikoidy, které zaberou, ale po určité době opět přestanou zabírat (nikdy se toho nezbavil zcela). Údajně to má od nějaké chemie, ale s tou nepracuje. Ruce si pravidelně promašťuje, ale stále mu praskají, někdy až do krve. Ráda bych mu pomohla.
Děkuji za odpověď.

Odpověď: 
U Vašeho otce půjde pravděpodobně o formu kožní boreliózy. V případě zájmu Vám můžeme poslat příslušné preparáty.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, mám dotaz. Má kamarádka chodí na toaletu, na velkou stranu 1x za 14 dní. Bere hodně léků a trpí zácpou. A má stálý problém, aby se řádně vyprázdnila. Čistíte prosím ještě střeva? Kdysi jste to dělal? Jiná kamarádka u Vás na tom byla.
Děkuji Zuzana S.

Odpověď:
Máte-li na mysli hydrocolon, tak ten již neprovozuji. U chronické zácpy není ani tato procedura vhodná.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, první dva týdny mě doprovázel průjem, teď už sice průjem nemám, ale bolí mě v nadbřišku (asi žaludek), je to tupá bolest a pocit na zvracení. O co by mohlo jít?
Tereza

Odpověď:
Bohužel, nemohu z tohoto minima informací poznat důvod vašich problémů.
MUDr. Josef Jonáš

Dotaz: 
Dobrý den, pane doktore. Chtěla bych se Vás zeptat, jaký máte názor na koloidní stříbro, Zapper a plazmový generátor? Před lety jsem se snažila působit na otce skrze alternativní medicínu, jelikož důvěřuji bylinkám, ale v určitých případech si nedovolím zcela zavrhnout klasickou medicínu. Otec má nějaké zdravotní problémy, ale odmítá jakékoliv vyšetření a přitom pije koloidní stříbro, pouští si zapper a uvažuje o koupi plazmového generátoru. Proto Vás žádám o Váš názor.
Děkuji. KrisTina P.

Odpověď: 
Z pochopitelných důvodů se zásadně nevyjadřuji k postupu jiných lékařů a léčitelů.
MUDr. Josef Jonáš

Máte zdravotní dotaz nebo problém? Napište nám!

© 2016 MUDr. Josef Jonáš - poradna celostní medicíny

Vytvořil IMCerny.com